Jump to content
Guest Ивайло Петков

Задно окачване

Recommended Posts

Guest Ивайло Петков

Здравейте.Имам Civic 6г. - 'англичанка'.Наблюдавам следния ефект:При движение по паваж, преодоляване на малки неравности и т.н. - окачването е супер не тропа изобщо.При преодоляване на по-големи неравности предното окачване ги преодолява почти безшумно, а отзад се чува едно каруцарско 'луп' или 'дум'.Ходил съм на преглед - няма забележки.При Вас как е? Да не би да си е конструктивно или ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest edikoisi

специално за твоита незнам но при 5г хонда тва е нормално поради липсата на заден мост ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest petar

Аз смених тампоните и вече е идеално.Имах същия проблем.Не знам кой ти е гледал колата,но все пак ги провери.Ако са наистина те,внимавай какви копуваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Gandalf

При мен също е така.Мисля, че е от тампоните по задното окачване, особено едни големи и кръгли ( не знам как се казват точно).На мен ми лопа така от как съм я купил, така че смело.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

принципно - задницата е по-лека и при влизане в дупка се получава тоз ефект на претропване, сложи и 200кг. в багажното и няма да чуеш нищо подобно :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest petar

Не знам дали мнението ми е компетентно,но ако се кара така по-продължително има вероятност да се разбият "леглата" в които влизат самите тампони,а от там следва повече пари.Ти решаваш.Според мен,колкото по -рано отстранен проблем толкова по-евтино.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest NONE

И при мен е така. Тампоните и амортисьорите са ми сменени преди 5 месеца. Явно това е нормално за англичанките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ивайло Петков
Отговорено (Редактирано)

Не знам кой ти е гледал колата,но все пак ги провери.

Небезизвестния Омбре. :lol:Затова се допитвам по-скоро да ми потвърдите, че го има и при вас. Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Snais

Не знам кой ти е гледал колата,но все пак ги провери.

Небезизвестния Омбре. :lol:

Затова се допитвам по-скоро да ми потвърдите, че го има и при вас.

<{POST_SNAPBACK}>

Има го колега и при мен е така . И аз ходих на преглед за ходовата час и ми казаха че колата ми е мн здрава а като си мина през дупка се чува сеедно че с чук удряш :lol::wub:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy
Отговорено (Редактирано)

Нищо не трябва да се чува.Глух удар е от големите тампони.Метално притропване е от селеновите втулки на долния носач. Големите тампони са гадни дори и в хонда и се разбиват за кратко време. 20-40 000 могат да искарат при много пазене. А ментаците при арабите между 3 и 10 000 км. Но ако ги оставите така, ще се скъсат и другите втулки от увеличения ход, който се получава.

Редактирано от Mark Antoniy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iSpider

Има го колега и при мен е така . И аз ходих на преглед за ходовата час и ми казаха че колата ми е мн здрава а като си мина през дупка се чува сеедно че с чук удряш  :D  :P

Мда, и при мен е така, като я разкарах един ден по паветата на Дондуков и после по жълтите, ми изпадаха зъбите, направо ми става жал като усещам какви удари понасят гумите (не е тропане от окачването, нито гумите са ми били прекалено напомпани) ... Аз на двама майстора я водих (и двамата приятели и с добра репутация) и ми казваха че няма абсолютно нищо.Въпреки тези удари които чувам - не друса толкова, ако не съм на волана предполагам ще е друго!А може ли по принцип да се втвърдяват амортисьорите при нередовно каране и затова да се усещат такива неща? (имам предвид веднъж на седмица или 2 и то главно извън града)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest japan

Здравейте.

Имам Civic 6г. - 'англичанка'.

Наблюдавам следния ефект:

При движение по паваж, преодоляване на малки неравности и т.н. - окачването е супер не тропа изобщо.

При преодоляване на по-големи неравности предното окачване ги преодолява почти безшумно, а отзад се чува едно каруцарско 'луп' или 'дум'.

Ходил съм на преглед - няма забележки.

 

При Вас как е? Да не би да си е конструктивно или ...

<{POST_SNAPBACK}>

при мен звука от задното окачване е малко по различен от предното но чак пък "луп" :D няма.

 

На следващата среща на клуба в София може да поизпробваме различните коли как са :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest APOLON

Здравейте.

Имам Civic 6г. - 'англичанка'.

Наблюдавам следния ефект:

При движение по паваж, преодоляване на малки неравности и т.н. - окачването е супер не тропа изобщо.

При преодоляване на по-големи неравности предното окачване ги преодолява почти безшумно, а отзад се чува едно каруцарско 'луп' или 'дум'.

Ходил съм на преглед - няма забележки.

 

При Вас как е? Да не би да си е конструктивно или ...

<{POST_SNAPBACK}>

Здравей,

и при мен се получава така споко, мисля ,че е нормално :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hondichka d14a2

И при мен го има това тропане и понякога ме изнервя доста.Като ходих в Бултрако за диагностика , ми казаха че на английския Civic задните тампони са и слабото място, и най-много се скапват и от там тръгват други проблеми и шумове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pepi

Малко трудно се забелязва дали са скъсани но можеш да си ги провериш сам. Сритай си задната гума по посока на движението по силно с крак и гледай дали гумата ще се разклати по вече ако не мръдне значи са здрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ikurtev

и при мен е така. в начолото мислех че гумата ще влезе в купето :shutup: но после свикнах и не прави впечатление. мисля, че това е нормално, колата е лека отзад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

и при мен е така. в начолото мислех че гумата ще влезе в купето :shutup: но после свикнах и не прави впечатление. мисля, че това е нормално, колата е лека отзад.

<{POST_SNAPBACK}>

само при мене ли го няма това тропане.... :ermm: ....тя 4е е лека ама от това да тропа....малко при някои завои играе леко задницата...но...проблема се решава с едни 15-ки на 195/50 гуми :boo:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pepi

Вземи си хубави тампони те са подсилени и издържат повече време

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Venci

При мен също няма проблеми. И аз съм с 15-ки-195/50 и вече ги изправях, заради пътищата на милата ни страна. Джантите са толкова здрави, че пича едвам ги изправи. Но нищо не хлопа...все още де :D !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големите тампони отзад наистина са малко слабо място, но на фона на нашите пътища са нищо!Сменяйте ги защото няма кола ,кято да е нормално да издава тези звуци ,а те основно са от тези въпросните омекнали ,а в много случаи и пропукани тампони-това не пречи окачването ви при преглед да е 6.Два варианта:Бултрако(скъпия вариант) или Матьо Шиков в Пловдив(оправдано евтиният вариант),особенно голяма грешка ще направите ако си купите от друго място разните му там алтернативни тампони на незнайни фирми!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойта англичанката дойде преди 10 дни, първото нещо което ми казаха да сменя бяха задните тампони. 2та за 140 лв. Не мога да кажа има ли разлика поради простата причина че преди да ги сменят не съм я карал. Да чукнем на дърво дано няма проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойта англичанката дойде преди 10 дни, първото нещо което ми казаха да сменя бяха задните тампони. 2та за 140 лв. Не мога да кажа има ли разлика поради простата причина че преди да ги сменят не съм я карал. Да чукнем на дърво дано няма проблеми.

забравих да добавя, че ми ги показаха като ги свалиха как са сцепени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mantro

Малко трудно се забелязва дали са скъсани но можеш да си ги провериш сам. Сритай си задната гума по посока на движението по силно с крак и гледай дали гумата ще се разклати по вече ако не мръдне значи са здрави.

А може ли от амортисъор да ми хлопа нещо на задницата ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери големите задни тампони

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...