Jump to content
Guest KICK

искам да попитам

Recommended Posts

Guest KICK

съвсем на скоро се сдобих с колата която исках от известно време :P става дума за Хонда сивик 96г. е 1.4 16V сега проблема е че нищо незнам за тази кола :D на първо време ще трябва да сменя ремъци и тем подобни неща та ще ми е нужно малко помощ ;) искам да попитам каде да ги сменя горе доло за какви пари говорим и общо взето как е този мотор чувал съм че по добрия двигател е този 1.5 а за 1.4 нищо незнам приемам всякакви съвети благодаря ви предварително :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

съвсем на скоро се сдобих с колата която исках от известно време  :P  става дума за Хонда сивик 96г. е 1.4  16V сега проблема е че нищо незнам за тази кола  :D  на първо време ще трябва да сменя ремъци и тем подобни неща та ще ми е нужно малко помощ  ;)  искам да попитам каде да ги сменя горе доло за какви пари говорим и общо взето как е този мотор чувал съм че по добрия двигател е този 1.5 а за 1.4 нищо незнам приемам всякакви съвети благодаря ви предварително  :P

<{POST_SNAPBACK}>

Виждам,че никой не отговаря,та затова си поиграй с търсачката и се порови из форума..Ще намериш много неща за 1.4,16в...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iceman1234

Попълни си и профила, за да знаят хората от къде си. Иначе добре дошъл и ако си от София - бягай при Омбре, той знае какво да те прави! Информация за Омбре - Тук

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Civic*6

Добре дошъл, колега! На първо място, влез в профила и промени името на колата, която караш- не е Sivic, а Civic. Задължително напиши откъде си, ако искаш да ти бъдем полезни. Аз също имам 6 gen, 1.4, и в събота сменях масло на двигателя и скоростната кутия- Motul 6100 10W40- ще ти трябват 5 л, общо 75лв., антифриз Motul-3,5 l.- 25 лв., ангренажен ремък + ролка+смяна- около 100 лв. Това във Варна, при Дидо- Chikiriki, може и при другия Дидо- Myamoto. Дай малко инфо за колата и снимки! И да ти е честита!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KICK
Отговорено (Редактирано)
http://img212.imageshack.us/img212/6808/11...51362pic9uk.jpghttp://img138.imageshack.us/img138/4979/11...51363pic6ki.jpghttp://img212.imageshack.us/img212/744/honda8cl.jpgтова е моята колица в момента не е жива леко и се счупи моторетката но докато ме теглиха от Ботевград към София си мислех че това е колата за която съм мечтал дори и на въже :drunk: Редактирано от KICK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest r2d2

Какво се е счупило?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KICK

Какво се е счупило?

<{POST_SNAPBACK}>

ами тъкмо я бях взел от враца тръгнах към София и някаде към Мездра светна лампата на маслото спрях веднага почаках малко да истине проверих маслото беше на горната граница запалих отворих капачката ма маслото и видях че уж го върти :drunk: нямаше шумове нямаше нищо двигателя мъркаше :) помислих си че може да е дачика или нещо такова продължих бавно но..... тропна и затегна това е късмет :) сега при доктор Омбре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest japan

ами тъкмо я бях взел от враца

имаше една тема за Врачанските майстори и търговци :drunk: с извинение за :) ама не можах да се сдържа....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASRACING

Какво се е счупило?

<{POST_SNAPBACK}>

ами тъкмо я бях взел от враца тръгнах към София и някаде към Мездра светна лампата на маслото спрях веднага почаках малко да истине проверих маслото беше на горната граница запалих отворих капачката ма маслото и видях че уж го върти :drunk: нямаше шумове нямаше нищо двигателя мъркаше :) помислих си че може да е дачика или нещо такова продължих бавно но..... тропна и затегна това е късмет :) сега при доктор Омбре :)

<{POST_SNAPBACK}>

Абе човече, как можа да си вземеш кола от Враца, и то сигурно инвалидна :D Дано поне си си опекъл работата с документите (предварителен договор).Това Враца ,Монтана минавай само транзит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KICK

с документите всичко е 6 :drunk: сега и аз съжалявам но...... какво да се прави трябва да има балъци кофтито в цялата исторя е че самия аз се превърнах в баламурник това ме нерви най много колата се прави няма ядове :) но пък не всичко е черно сега като излезе от сервиза ще е пуканка :) и дано съм последният балък които копува кола от Враца ( и ако засечете някаде една бърза HONDA с Врачански номера не псувайте много това съм аз) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tihi

А стига ми убиждахте хубавия град :Р !!! Верно е ,че сме малко змамници ма кфо да се прай...Леле като знам тука кфи строшени коли докарават и наще магиосници ги догождат като нови...И аз не бих си купил кола от Враца дори и от приятел :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest r2d2

Аз пък си купих. 70000 км и о6те тъкаля като не я жаля. Не че тя иска нали е ХОНДА.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KICK
Отговорено (Редактирано)
:drunk: Редактирано от KICK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iSpider

По въпроса с маслото:Скоро ми разправяше един познат майстор в Габрово за една току що внесена Хонда. Счупили й се биела. Колата - на 114000км. Като я отворил и какво да види - маслото се втвърдило и станало като грес и не може да се изстърже за да сложи ново и колата да тръгне. Не се знаело и от кога не е сменяно ...Общо взето - зависи на какво ще попаднеш, ако предишния собственик си е поддържал колата всичко ОК, иначе лошо. Сигурен съм че във Враца се вкарват и доста добри коли, но си е до късмет.А на колегата с новата придобивка пожелавам лесен ремонт и безпроблемни километри след това. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASRACING

По въпроса с маслото:

Скоро ми разправяше един познат майстор в Габрово за една току що внесена Хонда. Счупили й се биела. Колата - на 114000км. Като я отворил и какво да види - маслото се втвърдило и станало като грес и не може да се изстърже за да сложи ново и колата да тръгне. Не се знаело и от кога не е сменяно ...

Общо взето - зависи на какво ще попаднеш, ако предишния собственик си е поддържал колата всичко ОК, иначе лошо. Сигурен съм че във Враца се вкарват и доста добри коли, но си е до късмет.

 

А на колегата с новата придобивка пожелавам лесен ремонт и безпроблемни километри след това. :P

<{POST_SNAPBACK}>

Като прочетох това, се сетих за един действителен случай, който ми го разказа един приятел източногерманец: една жена с Сивик отива в сервиз да пита защо и свети червена лампа на таблото, механиците виждат, че въпросната лампа е за маслото, и я питат дали е сменяла маслото, а тя ги пита за какво масло става дума, а тя им обяснява,че никога не е сменяла масло а кара колата вече 100 000км. :P а предишната и кола била Трабант :P и при него не се налагала подобна смяна. Та хората проверили дали има масло оказва се ,че няма и изтакат от картера около 400мл. грес, слагат едно масло за промивка , запалили двигателя да работи 10 минути ,след което го източили и наляли ново, и жената си тръгнала доволна. Та този приятел който е фен на германските автомобили, беше много учуден от здравината на двигателите на Хонда. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest spaci

тя и моята врачанска инвалидка търкаля вече почти година, обаче само на газ.така че по темата за врачанските авто търговци можем да си говорим бая, въпреки че така като гледам няма особено голям смисъл да го правим.А иначе все се каня да оправя проблема който има и все го отлагам месец след месец поради липса на време и на желание да остана без кола за няколко дена...Но си е крайно време да го оправя и днес се бях разровил за адреса на Бултрако и всъщност така попаднах на форума. Така че хелоу от мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

... днес се бях разровил за адреса на Бултрако и всъщност така попаднах на  форума.

 

Така че хелоу от мен.

<{POST_SNAPBACK}>

Добре дошъл!

 

Искаш да кажеш, че от сайта на Бултрако има връзка към нашия форум ?!?

аз нищо не намерих, само това

http://www.honda.bg/index.php?prm=links

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

КИК, ти ли си с 5-чката бе...... колко сме те съжалявали при Омбре вчера..... баси!Много ми е кофти за теб, ама кво да се прави, случват се такива работи.п.с. Бултрако едвали някога ще сложат линк към нас.... освен ако не се смени управата :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest spaci

Неее. Търсейки по ключови думи, гугъл просто изплю и адреса за тук. Мисля че бях попадал и преди, но сега реших да се регна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KICK

КИК, ти ли си с 5-чката бе...... колко сме те съжалявали при Омбре вчера..... баси!

Много ми е кофти за теб, ама кво да се прави, случват се такива работи.

 

п.с. Бултрако едвали някога ще сложат линк към нас.... освен ако не се смени управата ;)

<{POST_SNAPBACK}>

аз съм аз :) и на мен ми е страшно кофти ама няма начин :tooth: сега се надявам да излезе от бокса по бързо и да се мятам че вече нямам търпениееееее а пък и като се замислих да ти кажа си има и добра страна колата ще е ведъш както се казва ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest r2d2

И разбра ли какво е стегнало в ма6инката и от какво се е получило?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...