Jump to content
Mouzes

Въпрос за размер на гуми

Recommended Posts

Здравейте колеги въпросът ми е следният: в момента карам с 205 x 45/ 16 но трябва да сменя предните, мисълта ми е може ли да се сложи отпред друг размер гума примерно 195 x 50 /16 защото от тея дупки ми се иска да сложа по високи гуми. И има пи преблем ако отпред и отзад гумите са с различен размер. Колата е Civic 6gen jap. d15z6. Благодаря.

Редактирано от Mouzes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни тук да разбереш как се гледат размерите , в 2-та отговора има калкулатори за размери

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е дали може да се сложат различни размери отзад и отпред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нищо няма да ти попречи това предните гуми да са по тесни от задните, има много коли дето така се карат.Мисля си обаче, до колко ще изглежда добре когато отпред е на 50 а отзад на 45. Да не станеш като драгстер :DКакто ти е колата са с всичко гуми на 45 вземи от някой приятел една 16-ка на 50 и я наложи отпред за да видиш естетически как е :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отпред можеш да сложиш 195/50 -разликата ще е съвсем малка и няма да е грозно.Преди време бях отпред с 205/55/16,а отзад с 205/50/16 и да ти кажа честно почти не се забелязва и никак не е грозно,а относно това да сложиш 205/50-това си е размера за Прелюд 5 генерация и никак няма да е удачно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което си описал е абсолютно безмислено.Ако минеш от 205/45 на 195/50 разликата от джантата до асфалта ще бъде половин сантиметър повече. Нито ще го усетиш нито ще го видиш различно.Ако искаш по висок борд, слизай от 16ките.Иначе най-важно е какъв размер са ти предните гуми. Влияе върху мощността, икономичността и показанията на километража, задните може да ги сложиш и тракторски и ролки от количките на фантастико.Аз лично бих те посъветвал да си напомпаш повече гумите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...