Jump to content
TEHKO

въпрос относно глоба

Recommended Posts

такаа директно по въпроса преди 2дена в къщи е пристигнало писмо с призовка от полицията да се покажа малко при тях... и от тайни източници рабирам че са ме снимали ЛЯТОТО с превишена скорост в едно село... макс 50 аз с 95... и така СЛУХОВЕТЕ 200лв и 2месеца пеша има ли нещо вярно в това.. тайни изходи от ситуацията?съвети(освен че тези че ограниченията трябва да се спазват) на тази снимка освен да се позная какво друго трябва да гледам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако те няма тебе на снимката можеш да кажеш че друг е карал колата ти и да вземат на него книжката а пък ти да си платиш само глобата а пък това за 2-та месеца и 200 лева е вярно аз със 43 отгоре за толкова ми я взеха затова намери някой който има книжка обаче не кара и дай неговата да вземат а пък ти само да платиш глобата но това е в случай ако не се виждаш че ти караш както бях аз но нямаше на кого да дам книжката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С електронен фиш не могат да ти вземат книжката или точки, само глобата е по-сериозна. Ще имаш възможност да посочиш кой е карал ако не си или плащаш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако ти се занимава...Крий се до последно!Ако 9 месеца не успеят да ти връчат наказателно постановление, наказанието за отнемане на книжка отпада по давност.После обжалвай в съда.Искай да ти покажат сертификата, че тази камера е измервателно средство от одоборен тип.После, че точно същата камера, с този сериен номер, те е снимала.Виж и работния температурен диапазон, длъжни са да представят пред съда ръководство за експлоатация.Искай да докажат, че тогава температурата не е била над максималната.Може слънцето да я е напекло и вътре да е станало 70 градуса...Може да е духало вятър, камерата да се е клатила и да е отчитала грешно.Това са напълно сериозни доводи!По закон измвервателните средства трябва да са пломбирани и пломбата да не е с нарушена цялост - трябва и това да доказват КАТ-аджиите.Според мен камерите са сложени на напълно достъпни места и всеки може да ги достигне и манипулира.После да докажат, че на тази дата е имало табела, че това е населено място.Дори в София дълги години на ботевградско нямаше такава...Изобщо голяма веселба може да си уредиш, само дето делото ще се води в съд, близо до мястото, където са те снимали...:)

Редактирано от TipoMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес карах на един приятел колата с 130 и при влизането в селото намалих, но все пак.... минимум 70-80 съм минал. Та мисълта ми е след колко време ще дойде "честитката" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-простия начин е да платиш 250 лв( или там както се разберете) на някой твой близък, който има книжка, но не кара :) Би ли ни казал кое е селото, че да знаем :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес карах на един приятел колата с 130 и при влизането в селото намалих, но все пак.... минимум 70-80 съм минал. Та мисълта ми е след колко време ще дойде "честитката" :)

Ами и аз имах за неправинпо паркиране акт от камери и го питах полицая ,до 30дни трябвало да ти звъннат на вратата ако има нещо иначе от по късно ако съм имал нещо вече е щяло да пристигне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм.. мерси за инфото колега. :) Ще чакаме, пък каквото ще да става..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес не успях да отида в полицията отидох в 1700 иии нямаше никой :rolleyes:колегата който каза да се крия до последно мисля че ще ме намерят лесно и работата ще стане още по-дебела... и така понеделника 1000% ше се разбере какво става.. а моята снимка е от лятото почти една година закъснение... а колегата дето ми е градски в бранище цивилна кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата типоман ами това е цивилна кола с камера тези работи мисля че няма да минат номера..освен да искам документ че радара на камерата е калибриран и е бил изправен точно него ден

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре не се крии че ще стане по лошо а правилника можеш да намериш в гугъл и ще разбереш точно каква ще е санкцията.А ако някои твои близък има книжка и не кара го води да му пишат на него а ти му плати акта за да не ти приберат книжката.Казваш им че тои е карал колата и тва е,ама има и оше един вариант да те набарат вече били монтирали камери които снимат водача така че може да изгориш нищо не се знае.Успех:)

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...