Jump to content
Red Line

Въпрос относно swap Д16а9+Vtec в сивик EG4 93

Recommended Posts

Здравейте колеги, тези дни съм потънал в дълбок размисъл.Имам Сивик 5ген. 95 д15б2 и от мисъл на мисъл реших да сложа двигател д16а9, до тук добре но един приятел ми подметна "защо да не е с VTEC" :( .И ето стигнах до тук та така : Заслужава ли си и възможно ли е да се сложи VTEC от двувалки като б16 ,б18 или х22 ,и от кой двигател ще е най-добър избор ?Ако е възможна тази интервенция какви части ще трябват за да се постигне горе-долу добър ефект ,примерно какви бутала,биели и т.н.т.?И ще пасне ли добре д16а9 в моя кош?Благодаря предварително!

Редактирано от 5g_CiviC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

д16а9 ще пасне.... правено е доста пъти има и доста темички:cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неможеш да сложиш Б16,Б18 или Х22 глава върху Д16 блок :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре в такъв случай остава само swap д16а9 в EG4 hech. Ако може да поразясните кои части трябва да си набавя за този swap (тампони ,инсталации и т.н.т.)И ще имали нужда преправяне за да е удобно на двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега моята колица е civic 5г седан с двигател д16з5 мотора го взех гол без стартер динамо имаше само делко с кабелите и всмукател всичко друго е от моята колица от д15б2,тампоните пасват скоростите също,единствено трябва да смениш маховика трябва да е от д15б2,защото на а9-ката не съвпада с кутията.При поставянето на хидравликата трябва да си направиш нова стойка защото и тя не пасва.Инсталацията е може да се каже най сложна от всичко там има голямо преправяне и не мога да ти кажа точно какво се прави,но е голям филм при моята цялата инсталация я изкормихме и я преправяхме на ново.Компа също трябва да е от д16з5.Дано да съм ти помогнал с информацията,ако нещо не ти е ясно пиши.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря колега за отговорът :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Понеже не мога да редактирам предишния пост пиша пак.В такъв случаи ще трябва да се ползва маховик и скорости от д15 ако може да изброите кои части е възможно да се ползват от д15.

Редактирано от 5g_CiviC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега трябва ти само двигател да има на него всмукател и делкото с кабелите както и комп за а9-ка и някой да ти нареди инсталацията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...