Jump to content
TheG

Свързване на ЕКУ към ПЦ

Recommended Posts

Здравейте ,колеги ! Виждам доста добър форум , много неща има изписани , но по моя въпрос нищо не открих ! А , ако случайно има извинявам се предварително , новак съм във форума ! Та , може да ме упътите от къде да започна , значи двигателят е H23A3 , искам да го закача към ПЦ - то да видя как са нещата а пък и съм запален да почовъркам малко . Кабелите ги намерих в Прелюда под пепелника ,малко по назад в средата се падат . Има две букси , едната три пинова , другата две пинова , но тази която е три пинова всъщност си е две пинова , защото само 2 кабела отиват в нея , нищо че има едно свободно гнездо . Един колега беше пейстнал някъде във форума , кой модел , кой двигател , коя година с кои диагностични букси работи . За моята пишеше че е OBD 1 . Сега същината на въпроса ми ! Как да ги свържа тези 4 кабелчета , какъв адаптер да си купя и какъв софтуер да използвам ? Благодаря ви , предварително !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Какво искаш да гледаш по мотора, щото той си прави диагностика сам и ако има проблем, ЕКУ-то запомня грешката и може да я видиш с мост на двупиновата букса.

 

Цък-ни!

 

Иначе тук има Тема.

Редактирано от Sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега номера е да базикам данните на ЕКУ-то , сиреч искам да надужам инжектори да местя прекъсвачи и тем подобни ! :)

 

Колега много е хубава темата , която ми даваш обаче аз попитах за OBD 1 там става въпрос за две ! Другото ,което аз попитах как да ги закача тези букси към компа , знам че си прави сама диагностика , но то благодаря все пак за линковете !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как точно ще стане тая работа? Без да разглабяш ЕКУ-то, без да сложиш цокъл и да ползваш нов чип, който да може да препрограмираш? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно за това питам ,защото незнам този чип може ли да му се сменят настройките , някъде бях чувал , че е възможно ! За това питам хората , които знаят повече от мен да ми обеснят как стоят нещатата ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тонове инфо по въпроса ти:http://wikitest.pgmfi.org/twiki/bin/view.pl

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тонове инфо по въпроса ти:http://wikitest.pgmf...iki/bin/view.pl

Благодаря ти , колега ама много , много не го сгрявам просто искам някой да ми го обесни , ако е възкожно ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе човек питам за моята кола , а не общо казано за чип тунинга !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...