Jump to content
kiro701

СПЕШНО проблем с сивик 99г 2.0 ТДИ

Recommended Posts

колеги имам от скоро сивик аеродек 99г 2.0тди мотор ровър проблема е следният колата пали без проблем когато тръгна педала за газта все едно го няма колкото и да го натискам колата работи на 900 оборота трябва да го подчукна и тогава зацепва. Ходих в супер дизел качваха я на компютър и ми казаха чее един потенциометър който е свързан с педала на газта с жило и от него се изпращат импулси до помпата .Смених този потенциометър с друг втора употреба с гаранция че работи но проблема си остана.Ходих в други сервизи но неможаха да ми помогнат.Някои имал ли е този проблем и кой може да ми помогне.В този форум има доста запознати колеги и се надявам някой да ме насочи към сервиз където ще ми помогнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сервиз не знам, щото там ще ти сменят цялата електроника на колата и вероятно проблема ще остане... :honda:

Щом си сменил потенциометъра на газта, него го забравяме и търсим причината в ключа на стоп машинката - BPP / свързана е с ЕКУ / - виж с натиснат педал на спирачката има ли промяна в работата!

После трябва да се погледне скоростния датчик / VSS / дали не прави магарии.

Има писано за проверка адекватната работа на двата сензора - ако не намериш - пиши!

 

П.П. Разгледай и Тук, може да откриеш причината!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За сервиз не знам, щото там ще ти сменят цялата електроника на колата и вероятно проблема ще остане... :honda:

Щом си сменил потенциометъра на газта, него го забравяме и търсим причината в ключа на стоп машинката - BPP / свързана е с ЕКУ / - виж с натиснат педал на спирачката има ли промяна в работата!

После трябва да се погледне скоростния датчик / VSS / дали не прави магарии.

Има писано за проверка адекватната работа на двата сензора - ако не намериш - пиши!

 

П.П. Разгледай и Тук, може да откриеш причината!

 

разгледах но там всичко е на англииски Редактирано от kiro701

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...