Jump to content
Mahadeva

Сълзи около спирачната помпа !

Recommended Posts

Здравейте. Напоследък нещо ми стана навик да пускам в този раздел теми, ясно е че с тия наши 15 годишни хубавици е така... :) Вчера ми се наложи да отворя предния капак на колата (трябваше да си сипя течност за чистачки на колата че свършиха и да проверя ниво на масло и такива дребни работи - колата е сивик петичка д15б2), но като поогледах около двигателя, установих странно омасляване на спирачйната помпа. Омасляването е между черното кръгло нещо което е закрепено за коша (извинявам се за описанието, но не съм много наясно с чарковете по колите :cool: ) и металната част на която се държи самото казанче за наливане на спирачна течност, точно между тези двете като че ли се омаслява и изпуска спир. течност. На фона на мръсотията от кал, доста се личи че е омаслено.По принцип, доста поомаслено е, чак да тече спирачна тесност не е, но все пак... ясно е че се стича малко по малко, капали са буквално няколко на брой капки и долу на кормилната рейка чак. Нивото на спирачна течност съдейки по казанчето е намаляло с около един - един и половина сантиметра някъде от последните 6 месеца ~ 4000км (горе долу преди толкова време обърнах внимание за последно на казанчето за наливане на спир. течност за спирачките), да речем че за тези 6 месеца и около 4000км от главно градско каране съм поизносила самите накладки и от там нивото на течността е леко спаднало, т.е. не липсва много спирачна течност, не е да каже човек че тече и се губи голямо количество.Иначе колата спира без проблеми, няма разлика в поведението при спиране, затова и толкова време не съм обърнала внимание на нивото на спир. течност.Проблем ли е това и лесно ли се отстранява, някой ако е имал подобен случай да сподели ? Дали ще трябва цялата спирачна помпа или както там се нарича да се смени ;) или става въпрос за някаква уплътнителна гарнитурка ? Въобще да я карам ли при майстори (напоследък ми е до гуша дошло от майстори и "специалисти", луда ставам само като си помисля че някой ще човърка по количката ;) ) или щом колата си спира и не изчезва по много спирачна течност да си карам и да си свиркам, какво ще ме посъветвате ?

Редактирано от Mahadeva

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехоо някой нещо да кажа ? На никого ли не се е случвало подобно нещо да сподели ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...