Jump to content
Very Fast Coupe

Проблем с тока

Recommended Posts

Здравейте колеги,Карам Сивик Купе 95, 1,5Вчера както си карах по мокрите софийски улици и влезнах в една локва, след което нещо започна са свири....помислих, че е ремъка и като изсъхне ще спре. Когато бях на празни обороти ми светеше лампата за зареждането, но при малко по-високи (около 1200 об) всичко си беше ОК. След около 1-2 часа каране из града лампата светна постоянно и започнаха да ми изчезват оборотомера, километража....абе нямаше достатъчно ток. Загасих фарове, това онова каквото гълта ток и едвам се прибрах (на 500м от вкъщи загасна тотално и се наложи да ме дърпат). Преди да загасне видях ремъка - всичко е ОК с него, не приплъзва, даже му сипах талк та ако има нещо да го изсуши. Вечерта включих акумулатора да се зареди вкъщи и сутринта запалих без проблем и даже зарежда, но пак свири нещо и пак на празен ход свети лампата. Притеснявам се, че пак ще спре тотално да зарежда....какво може да е това, дали като изсъхне хубаво (ако нещо се е намокрило по алтернатора) ще се оправи???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене ми звучи на регулатора в алтернатора ............ Замери го с волт-метер като си запалил колата на ниски обороти трябва да е най-малко 13(волта общо казано )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Само ме притеснява това свирене, което се чува и си мисля че има нещо механично повредено...???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да разбереш от къде е това свирене. Пробвай като разкачиш ремъка на динамото дали ще го има пак. Но първо виж дали не ти е много хлабав ремъка и да приплъзва. Но най-добре смъкни динамото и му направи една профилактика - лагери, четки и пробвай като го сглобиш дали работи преди даго монтираш. Светенето на лампата може да е от изгорял диод на плочката в динамото.

Редактирано от broker-

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега разбра ли от какво е проблема,защото при мен се получи същото без свиренето.живея в пловдив и колата сам я оставил в колвжа които уча.нямам инструменти и да знам какво дА правя.да търся някои да си я закарам на въже или може да се отстрани на место.благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Слагай зареден акумулатор и газ.

 

Към Very Fast Coupe - твоят алтернатор май "свири" за четки. :)

Редактирано от Sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...