Jump to content
valeto

катализатор на civic 1.5 vtec

Recommended Posts

колеги следващия филм при мен.искам да махна катализатора. но никои не иска да ми го махне защото е на колектори те .някои да даде идея кво да правя ,или ако го е правил да каже

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай че питам но каква е пречината поради която искаш да гледаш този филм :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да го махна .защото имам чуството че работата варви на запушване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е пречината да мислиш че е от него?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами мириса на бензин се промени .вървенето на колата .и тва е .а и вече съм си патил да ми се запуши катализатор на магистрала ефекта беше уникален пръснат мотор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
valeto, вземи си един колектор без Катализатор и си готов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е друг проблема но ти си харесъл катализатора защото си патил веднъж. :lol: Горивният филтър сменял ли си скоро ? :rolleyes: Всичко е много относително но моя съвет е не бързай преди да си на 100% сигурен че е от него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

горивен филтър сменен .елкон показва че е 6.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробваи да смениш бензиностанцията може бензина да е кофти :lol: Както по горе казах всичко е относително ако не се види може много да се изпише :) По принцип се чудя как още не се е появил някой които да каже че си за гарнитура на главата :D:D Нека колегите дане се обиждат просто това са моите наблюдения че всеки 4-ти сте съветва да сменяш гарнитурата като дамска превръзка. :rolleyes::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не можеш ли просто да изтърбушиш катализатора, вместо да търсиш нов колектор?Свали го, изкърти материала на катализатора и го продай ако някой го иска. Друг е въпроса как ще реагира сондата на промяната, но мисля че тя е една и е преди самия катализатор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш катализатора и слагаш други колектори, но от тук насетне сменяваш цялата изпускателна система. Минах по този път преди 4 год, но не защото беше запушен, а по други причини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какъв е смисъла да се влиза в такова приключение за един запушен катализатор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо после сменя цялата генерация ? :);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е не може ли да се размина само с едни колектори ми и цялата генерация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,сваляш катализатора,режеш от горната страна ламарината,после изваждаш двете части на катализатора,поставяш отново ламарината и заваряш с цо-то.Целия панаир е 30мин.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ок .ама ако не се лъжа при мен е с колекторите и ниама ламарина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи моята като я купих беше изкормен явно с някво желязо без да е рязан,после сваляхме на колегата SPAS21,той е наистина като колектр,но му направихме 1сряз по дължина и 2 сряза на късо,запретнахме го като консерва.Вътре е на 2 части катализатора,изваждаш,заваряши поставяш на мястото.Доклкото си спомням от единия край е с3 болта,а от другия са 2.А на 1 друг приятел е отрязан в някакъв сервиз и на мястото са заварили парче тръба. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не си много сигурен за какво и какво приказваш/пишеш .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си намери едни колектори от д13(примерно) които са без катализатор...сменяш ги...и си като нов...и аз това съм решил да правя но не се знае кога ще опра до него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А леле какъв филм му вкарахте на човека зарежи. А колегата "danail_delchev" си мисли за други катализатори та неговя съвет няма да върши работа в случая.С 2 думи купуваш изпускателен колектор от Д15Б2 (Б2 и Б7 Са еднакви ако си мислиш и за такъв) сваляш твоя и монтираш. Единствената евентуална преправка може да е във захващането към купето, но това е 1 планка ( 3 см заварка ) Не купувай д13-ков колектор, че сигурно ще е прималък :)После продаваш твоя колектор на някой турбо запалянко и от цялата патардия си 0 на 0 с кинтите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тоя "новия" колектор от B2 или B7 съвместим ли се с останалата генерация на икономика и да не се окаже прав Мишо, че трябва да се сменя после цялата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,сваляш катализатора,режеш от горната страна ламарината,после изваждаш двете части на катализатора,поставяш отново ламарината и заваряш с цо-то.Целия панаир е 30мин.Поздрави.

Що не прочете че на колегата катализатора му е на колектора?Каква ламарина...кви 30мин... Редактирано от icaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тоя "новия" колектор от B2 или B7 съвместим ли се с останалата генерация на икономика и да не се окаже прав Мишо, че трябва да се сменя после цялата?

При мен колектор от б2 си пасна идеално :lol: А и предполагам ако не става (в което се съмнявам) вместо цялата генераця да се сменя ще се измисли алтернативно (по евтино решение) и пак ще стане :lol: само CO да има :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...