Jump to content
K1r1L

пружинки на клапаните ...при б16-б18

Recommended Posts

Кой са смукателни и кои са изпускателни.КАК да ги различа ..че съм ги смесил :plane: ако се намира някои тема от преди във форума ще ми е отполза. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 99% съм сигурен че намазаните с зелена боя са смукателни.НЯКОИ НЯМАТ БОЯ имам 10 без боя ?!?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега аз не съм от големите разбирачи,но от любопитство се поразрових.Незнам доколко може да се вярва на такова инфо,но Жълтия цвят го дават всмукател и син изпускател,които цветове при теб липсват :angry:Другото което пишат господата, е че уж всмукателните били с видима овална форма, а изпускателните кръгли...ето и сайтовете за всеки случай, дано да ти свършат работа.На моменти става въпрос и за различни глави и си мисля,че точно тук е критичния момент.http://www.ek9.org/forum/engine/30590-oem-valve-springs.htmlhttp://www.honda-tech.com/showthread.php?t=1997498

Редактирано от Fero

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж [ТУК]П.П. Малко ми се е разминал поста с този на колегата, който е по-изчерпателен :angry:

Редактирано от Radeon4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата над мен ако беше и допрочел втората тема щеше да ти отговори напълно ;)Както вече ти казах , САМО НА ИТР Жълтите са всмукателни а сините изпускателни , след кратка справка в гоогле и кръстосана проверка на отговорите , следното се явява вярно :B16/B18 Blue=Intake , Brown/Red = Exhaust.Остана само да почерпиш .... ЪЪъъ и още нещо , може да се повторя ама ОНЕЗИ ИЗНОСЕНИТЕ ГИ МЕТНИ:angry:!

Редактирано от GeFi's Garage
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към поста на Гефи добавям, че синиото може и да зеленее малко ;). :angry:и че изпускателните сякаш са по високи 1-1,5 мм.

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш мен впредвид колега Gefi's Garage аз изрично съм подчертал,че от любопитство се поразрових...Другото което, е че колега има само Зелени и такива без цвят :angry: Така,че никой от нас не е намерил топлата вода.Сега да не го приемеш като заяждане нещо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Зелена смукателна.

За тези без цвят наи вероятно са... изпускатлени (според ръста им) :angry:

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Тези сигурно са сините(смукателни) :angry:

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Това е кафява (изпускателна) както има и червени от прочетеното по-горе,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделно , може и да си прав и да имат разлика в височината , из няколко форума се споменава , че изпускателните са с около милиметър-милиметър и половина по високи :angry:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...