Jump to content
panscheto90

хонда прелуде 2.3

Recommended Posts

Здравейте колеги карам хонда прелуде 2.3 от 1992г. искам да попитам някои ако може да даде савет какво да пипна по двигателят и нешто др да дигна малко кончетата . Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, карай я така докато и свикнеш :)Да почувстваш 160 коня и как ги владееш.Когато удоволствието стане на макс и вечер няма да искаш да пиеш само и само за да излезеш на чист път и да си в "джаза" тогава се замисли за повечето коне.Тогава идва момента на влагането :rolleyes:, смяна с 2.2 Втек и "малка" купчинка парички, защото мотото тук, както се казва е кеф цена няма(цитат на колега, той си знае кой е) :honda:И пак не се заблуждавай че ще накъсаш всеки автомобил.Прелюд е кола за писта, и за собствен кеф(синхрон 2 в 1)Не се притеснявам че не мога да се наредя с турбинираните колеги, и аз си имам мойте моменти :D и това ме прави жив. Поздрави от мен!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз достатъчно съм им свикнал просто така или иначе ще отварчм двигателят защо да не го подобря с нещо ако е възможно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спортен колектор 4-2-1,генерация на 60-63мм,Аir Intake,Чипнато P06/P28/P30 ECU + настройка на дино. Ако имаш пари може да свалиш малко от главата,да се сгъсти+раздвижни ролки. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можещ също да я сгъстиш с бутала от 2.2Втек. В ибей ще намериш стокови бутала за изумителна сума, аз отдавна си го мисля този вариянт, но все още не съм предприел стъпка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а имаш ли предства,дали ще трябва преправяне на ризите.Защото повечето бутала за х22/х23 ги дават че трябва да се пилят ризите(must sleeve)ps цените от hondapartsnow sa:Genuine Honda PISTON SET B (STD) 48.3$Genuine Honda RING SET (STD)34.13 $А на 15ти фев. ще има доставка.Никакви пари не са това...ps2.с бутала от х22а(185к.с) дават че ще се сгъсти до 11,66:1 без пилене на главата..

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за момента няма да правя нищо по двигателя, защото вдругиден ще я карам за боя, а в момента нямам много финанси, защото зимата почти не съм работил, но ако имате други идеи давайте ги.

Редактирано от atoma
Множе�тво правопи�ни грешки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, идеи колкото искаш. Сгъстяваш с бутала, спортни валове, генерация, лек маховик, интейк, а ако имаш повечке парички- спортен всмукател с по-голям дросел. Абе човек, всичко опира до пари- да речем буталата ще ги намериш евтино, но валове евтини няма, няма евтин всмукател и тн. Мърдъре, незнам защо да пилиш? Дават го да се хонигова никасила ако има някакво износване, но при положение че ще си слагаш стандартни бутала и цилиндъра ти е добре :) . Купуваш си буталата и ги набиваш. Сметката която си дал е сет на сегменти за едно бутало и цена на едно бутало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да сега видях,че искат req. quant. 4 бр. :P иначе др вариант,който мисля,също няма да е зле,направо втек кратуна,не бараш буталата,степента пада от 9,8:1 на 9,3:1 и някаква турбинка на 0.4-0.5 бара. Ще има торк от idle още :):):) . Само средства да има(парични) другото е лесно :P

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, уважение към вас ама каква е целта на темата?Да натряскаме 50 поста и продава се :plane:Поне вие двамата знаете какво карате, надявам се и аз.Ще отварям двигателя(и хоп отваряме една врата), ама ся няма пари исамо ще се боядисваме:)!!!Ти майтап ли си направи???И Двамата колеги са по-хонда фенове от мен спор няма ама да си обясняваме (ясни работи).Просто не се сдържам.Извинявам се за острият ми тон ама да си кажа.Вие си пишете пък аз нали.....Прелуде 2.3 някъв нов модел(за мен), утре почвам да го търся че тоз го нямам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз несам толкова добре запознат с моделите на хондите. А с 2.3 казвам колко кубика е. Ще отварям дшигатела защото ми харчи масло, а защо да не го подобра малко, нчмам пари в момента поради простата причина че дадох достатачно заасега за боя аудио и брони .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...