Jump to content
Mcc

Кабели и свещи

Recommended Posts

Здравейте!Колата е ЦРХ с двг. D16Z5 DOHC и искам свещи и кабели на NGK,та понеже информацията е противоречива спрямо това,което става и това което не става реших да драсна един ред и да питам.В много чуждестранни сайтове намирам кабели,на които пише ONLY SOHC ENGINES WILL NOT FIT ON DOHC,което ме обърка до някаква степен.Благодаря предварително.:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това, което те обърква е, че гледаш кабели за Едновалов мотор. На теб ти трябва за двувалов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го разбирам отлично,но примерно в ибей не видях нито едни кабели на които да пише само за двувалка за това става въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си решил да ги купуваш от там питай продавача за кой вид са. Можеш да провериш и какви са артикулните номера на двата вида, за да си сигурен когато купуваш.

Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто исках някой,който е вземал за този двигател да ми каже артикулните номера не съм се уточнил по горе.:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В американско нямат двувалови рексове, всичко за тях е кътАко намериш хубави кабели, и аз имам интерес

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди в някой магазин за авто части, където продават НЖК и направи справка как се казват кабелите по каталог, кажи че ти трябва само цена, после влизаш в EBAY.uk.co, набарваш ги там и поръчваш!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Magnum ще те имам предвид за кабелите,а относно свещите мисля,че тях ги оправих вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега погледни в тази тема. Намери в каталога твоя CRX и след това погледни каталожния номер на това което те интересува. Търси частите в Ebay по каталожния номер. Само да кажа, че по този начин открих о-пръстена за делкото на моята D15B2. Успех надявам се да съм ти бил полезен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за идеите, но не ми излиза нищо - арт.номер 32722-PM7-B01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за арт.номер 32722-PM7-B01 резултати не ми излизат и на мен.След една бърза справка се оказва, че за 32722-PM7-B01 различните производители си имат аналогични номера.HONDA..............NGK 32722-PM7-B01......RC-HE81HONDA..............Valeo 32722-PM7-B01......346654HONDA..............TESLA32722-PM7-B01......T572BHONDA..............FAE32722-PM7-B01......85800Успех с търсенето :lol:

Редактирано от Diyan_Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен преди време като ми заминаха кабелите,исках като колегата Мсс да си взема по-свестни кабели,но навсякаде по и-бей ми излизаха само за SOHC.Доста време се чудих дали ще станат но реших да ги поръчам,дори и да не ставаха щях да ги продам.Като пристигнаха кабелите разбрах че тапите на лулите им се регулират и си станаха без никакви проблеми,явно са направени така че да стават за DOHC и SOHC.Ето такива кабели си взех за D16A8 http://cgi.ebay.com/ebaymotors/88-91-HONDA-CRX-SI-10-2MM-RACING-SPARK-PLUG-WIRES-RED-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem3ca14396faQQitemZ260403599098QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Редактирано от SVE_1986

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SVE_1986 И аз реших да направя,като теб ще ги поръчам и ще се надявам да паснат,ако не ще ги продам.Поне знам че дължината им е същата,:Dако въобще това е някакъв капшацитет за това дали ще станат или не.Щеше да е добре някой,който си е взел вече да сподели примерно артикулен номер но уви...:DПрочем SVE,ти доволен ли си от твойте кабели и какви свещи ползваш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добави и на един Японски производител:HONDA....................BaiHuy32722-PM7-B01....BH346Пичове взимайте си оригинални. А не по оригиналната рецепта на бабати която тврди че са 1:1 с 32722-PM7-B01 на ХОНДА.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето съм доволен от тези кабели :Dсамо една забележка имам към тях.След определено време ето тази част от лулата се разлепява,но разлика в поведението на колата няма.

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.usСтарите ми кабели накрая започнаха да изкачат от леглата си и колата яко прекъсваше.Карам със свещи Champion RC9YC4,взех си NGK BCPR7EIX-11 но не съм доволен от тях и си върнах пак старите Champion

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пазарувал ли е свещи от тук? http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=101&t=138677$12 е иридиевата свещ, към 80лв с доставката се пада комплекта. До колкото разбрах пазарува от ebay и ги праща в големи количества до БГ, от където ги разпраща на дребноSVE_1986, от къде си взел твоите? Малко са по-топли, отколкото трябва, при сериозно натоварване прегряватМежду другото аз не бих си сложил такива кабели, по-добре оригиналните

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да ама оригиналните не са цветни :censored: :censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Magnum лично мое мнение е,че е най-добре сам да си ги поръчаш от ebay поне няма да се оскъпяват от колкото да поръчваш от някой,който ще ги поръча от еди си кой...Поне аз бих направил така,а за кабелите на SVE и аз съм на мнение,че са по-топли но щом не са му направили проблем... :censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Magnum,свещите съм ги пазарил точно от темата която си посочил,иначе не са по-топли,по-студни са http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=51079&st=0&p=449707entry449707 са :).Човека който продава свещите пазарува от всички американски магазини,поръчвал съм си от него полиуретанови тампони,но избягва да прави поръчки на едро габаритни стоки заради по-скъпата доставка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...