Jump to content
Guest blackmary

Аман от крадци и вандали!

Recommended Posts

Guest blackmary

Здравейте,приятели!

 

Да ви се оплача и аз!

Вчера ПАК ми разбиха колата на сред центъра! Тоя път доста повече от ключалките , обаче :D ! Опитали са копеленцата мръсни да ми крадят колата! Предсатвяте ли си моята стара хондичка!?! :dry:

Не са успяли да я стартират и са ми оставили за спомен един счупен ключ в заплаването! Разбира се, с този акт са ми повредили и стартера, сега едва си завирам ключа да не говорим че почти не завърта.. мъкаа :( !!

Моля ви, кажете къде да отида да ми го отремонтират!

Золумите не свършват с това! Да не са капо са ми гепили и касетофона, разбира се без панела,той си беше в мен, а за к'во им е ?- да си го заврат някъде, ако може с кабелите!!!

Един от тия да гепим... ще си го отнесе за всички с дружно пребиване с камъни на площада !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Patrik

пич, много неприятна случкавсички ти сачустваме :D:P:dry::(:P те прават 30 пъти повече щети от колкото ще имат изгодапо-добре да дойдат и да си кажат "абе смятам да ти крада колата, по добре ми дай некой лев за да не го права" ;) пък тогава кво го чака ........ПС. е ако не е много як де

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

пич, много неприятна случкавсички ти съчувстваме

mary не е точно пич, но все пак - кофтиЧавдар не може ли да помогне, в неговия район има доста магазини за 2ра употреба. Кофтито е, че ще трябва да караш с 2(3) ключа за различните ключалки. Или от моргата да се вземе комплект ключалки от някоя друга хонда. Ама нека Чавдар да ти каже.Ти нямаш ли каско? Отиваш при застрахователите, с панела, и ти изплащат касетофона, разбитите ключалки, и каквото друго е пострадало. Но трябва касетофона да е вписан в полицата.Ама ти май нямаше каско? Кофти :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest blackmary

пич, много неприятна случкавсички ти съчувстваме

mary не е точно пич, но все пак - кофтиЧавдар не може ли да помогне, в неговия район има доста магазини за 2ра употреба. Кофтито е, че ще трябва да караш с 2(3) ключа за различните ключалки. Или от моргата да се вземе комплект ключалки от някоя друга хонда. Ама нека Чавдар да ти каже.Ти нямаш ли каско? Отиваш при застрахователите, с панела, и ти изплащат касетофона, разбитите ключалки, и каквото друго е пострадало. Но трябва касетофона да е вписан в полицата.Ама ти май нямаше каско? Кофти :dry:
да, мерси за съчувствието и сори за объркването :D Иво , имам застраховка , днес ще ходя да се разправям, би трябвало да ми платят нещо!ама все пак главоболие си е! иначе се надявам да могат да ми ремонират запалването без да сменят ключа, ама не знам къде да отида :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Patrik

абсолютно всеки авто ключар (поне аз така мисля де) може да пренарежда патроните до твоя ключтака че купуваш си какъвто и да е и го даваш за 10лв. да го пренаредятако не намериш все пак такъв кажи аз ще попитам едно приятелче да ми каже каде има такива дето пренареждат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

Здравейте,приятели!

 

Да ви се оплача и аз!

Вчера ПАК ми разбиха колата на сред центъра! Тоя път доста повече от ключалките , обаче :D ! Опитали са копеленцата мръсни да ми крадят колата! Предсатвяте ли си моята стара хондичка!?! :P

Не са успяли да я стартират и са ми оставили за спомен един счупен ключ в заплаването! Разбира се, с този акт са ми повредили и стартера, сега едва си завирам ключа да не говорим че почти не завърта.. мъкаа :dry: !!

Моля ви, кажете къде да отида да ми го отремонтират!

Золумите не свършват с това! Да не са капо са ми гепили и касетофона, разбира се без панела,той си беше в мен, а за к'во им е ?- да си го заврат някъде, ако може с кабелите:(

Един от тия да гепим... ще си го отнесе за всички с дружно пребиване с камъни на площада :P

Ако ти стават ключалките от Хонда Джаз - мога да ти подаря, барабар с ключа. Иначе може да дадеш патрона за пренареждане - на ключар. НЕ е евтино !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest blackmary

Благодаря ви ,момчета! Ще разпитам ключарите значи и ще ти кажа ,Jamie, мерси:dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

Наистина много съжалявам за количката ти ! нещо не и върви никък напоследък ..а и касетофончето... Иначе тази сутрин попитах моите познати ключари ди офиса и ми казаха че могат да ти оправят ключалките ! Хубавото е че панелчето е било в теб-при това положение доколкото знам ще ти изплатят фактурната стойност на касетофона ! а колкото до пребиването-не знам, май е време да реализирам мечтата си за монтиран електрошок на волана за нежелани гости ! а и възглавничка с пирони вече ми се вижда нелоша идея !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Patrik

това за възглавничката не го прави :dry::D един познат си е спасил така веднъж колата като намерил кръв по пирона (неква ладичка , кво кола си е и си му е скъпа и на него както на нас нашите)обачевече не я ползва от като една сутрин още сънен просто забравил че съществува това и седнал :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

вече не я ползва от като една сутрин още сънен просто забравил че съществува това и седнал :dry:

бррр, настръхна ми косата като си го представих...то да ти кажа и електрошок-а да ме тресне пак няма да ми е добре ама...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

basi mamata :dry: Stasse, naistina mnogo sajaliavam i znam kakvo izpitva6 basi........po-dobre opitaite da parkirate kolata na po-vidimo miasto i vijte dali e v izpravnost alarmata. Tezi podrobnosti imat zna4enie.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slither

Аз имам пресен опит ;):dry: . Разбиха ми патрона и ми счупиха ръкохватката само за да видят, че касетофона не е там :( . Застрахователите на огледа казаха, че ще ми платят "по експертна оценка". Веднага се обадих в магазин, но изненадата беше пълна, като ми казаха цената - 256 лв. за патрон+ръкохватка :P . Поразходих се по Симеон и от арабелите намерих втора ръка за 40 лв. двете (аз сам си пренаредих патрона за моя ключ така че не е необходимо да се ходи на 'майстор' просто е необходимо повишено внимание). След месец ми излезе щетата - :P изненедата беше отново пълна - платиха ми 88 лв. - егати експертната оценка. Дали тези 'експерти' имат предвид нови части или и те са чували за арабелите по Симеон??!?!?!?!? Естетвено остана ли и 'спомен' - различен цвят на ръкохватката и олющена боя около нея :D . Ами това е моя опит. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

След месец ми излезе щетата - :dry: изненедата беше отново пълна - платиха ми 88 лв. - егати експертната оценка. Дали тези 'експерти' имат предвид нови части или и те са чували за арабелите по Симеон??!?!?!?!?

Лошото е, че експертната оценка е една, но ти изплащат съвсем друга сума. Това се дължи на "амортезацията" - имат някакви таблици кой детайл колко години му е експлоатацията, и смятат процент от това.Малко грубото го обясних, но се надявам ме разбрахте

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

като стана дума за застровки можете ли да ми кажете какъв документ трябва да им представя ако колата ми е бита от градушка? и понеже и трябва цялостно пребоядисване пак ли няма да ми платят всичко?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Трябвало е да си го направил в срок от едиколко си дена след градушката (това ако си в Булинс). Май 10 бяха, но не съм сигурен. :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

Трябвало е да си го направил в срок от едиколко си дена след градушката (това ако си в Булинс). Май 10 бяха, но не съм сигурен. :dry:

towa добре ама каъв документ им трябва?а тя колата си беше така още като я застраховах ама те понеже ги домързя да излязат навън и писаха че и няма нищо,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Сомо затвор за копеленцата! Крадат, хващат ги и нищо! Бой 2 часа и аре бегай ! Еми естествено , че ще продължават!

като стана дума за застровки можете ли да ми кажете какъв документ трябва да им представя ако колата ми е бита от градушка? и понеже и трябва цялостно пребоядисване пак ли няма да ми платят всичко?

А за това, не ти трябва протокол , а само да е в рамките на 10 дни огледа след случката ! Естествено застрахователите ги извъртат както намерят за добре нещата! А пари, след 1-2 месеца около 1/3 от сумата! Т.е. ако ти трябват примерно 500 лв. за ремонта , грубо разбира се, приготви се да получиш около 180-200 лв.! Като при масови щети на куп , т.е. 3000-4000 автомобила , одължават сроковете за огледите и естествено режат парите поне на половина за да не фалират! Пследната градушка ми направи покрива на задник, спойлера/ Над задния капак ,той е метален фабричен/и още няколко други вдлъбнатинки, тогава ми дадоха 110 лв. за това! За стоповете отделно и светоотразителя от зад отделно се разправях , че ги беше напукала! Е , само за детайл /изчукване кит и боя/ от градушка взимат между 150 и 200 лв. по сервизите! Аз имах щети по тенекийте за 300 - 400лв.Получих 110 лв.от застрахователите! А стоп ми оцениха на 180 лв.! Ок! Ама за мойта през хонда щот КАНАДСКА и няма такива тук, 370 и непомня колко отгоре!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

а тя колата си беше така още като я застраховах ама те понеже ги домързя да излязат навън и писаха че и няма нищо,

Чакаш следващата градушка! Или се връщаш от село спрял под дърво с големите орехи и е имало страшен вятър! :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

и моята е цялата така капак, покрив, крило, отстрани.... абе ужас, ама те моите застрахователи(евроинс) маи си ги правят в техен сервиз така че се надявам да не ми се наложи да плащам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

аз гледах по новинте кърджали градушка на 10, мисля да пробвам ако ми остане време иначе прогнозата като слушах бе6е благоприатна тази седмица:dry: казаха че ще има още градушки :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

ама те моите застрахователи(евроинс) маи си ги правят в техен сервиз така че се надявам да не ми се наложи да плащам

Това важи само ако имаш право на фактури! Или коли над 10000лв. застр. стойност! За сумите не съм наясно но важи за нови не за наще антики но по 10-20 години!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Основно, ако полицата ти е на експертна оценка , забрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slither

И в тази връзка - застрахователната стойност на моята 'бабичка' постоянно намалява - първата фодина 3300, миналата 3000, а сега направо ме е страх да предположа. Зная, че става въпрос за някаква стандартна таблица ама все пак колата си е супер. Досега съм в Булинс, ама ако споделите инфо за другите застахователи (коректност, надежноста и т.н.) ще съм мноооооого благодарен :dry::(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Кофтито е, че ще трябва да караш с 2(3) ключа за различните ключалки.

Не е задължително. Аз този проблем съм го решил като нямам ключалки изобщо. Само с централно съм. Така рискувам ако ми падне акумулатора (не си го пожелавам ) да не мога да си отворя колата, но и този въпрос вече е решен. Иначе силно съчувствам на този който е постардал. Много е гадно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Гадни наркоманчета...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Patrik

Гадни наркоманчета...

като немогат да ги излекуват да избият тия дето ги стимулират като им изкупуват крадените стоки и то на безценицакато ще го купува поне да му даде некой свестен лев да му стигне за една свръх доза и ... "."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Досега съм в Булинс, ама ако споделите инфо за другите застахователи (коректност, надежноста и т.н.) ще съм мноооооого благодарен :angry::blink:

Веднъж отидеш ли при Булинс, няма излизане оттам. Освен без кола, разбира се. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Цитат (slither @ May 12 2004, 01:47 PM)

Досега съм в Булинс, ама ако споделите инфо за другите застахователи (коректност, надежноста и т.н.) ще съм мноооооого благодарен   

 

 

Веднъж отидеш ли при Булинс, няма излизане оттам. Освен без кола, разбира се. 

Това е така , но пак казвам не и за нашите антики , без значение какво е състоянието на колата! Това важи за търсените коли от тази порода хора!

 

Може да е като излязла от завода щом е над 10 годинки,гориш по шваке! А дане говорим всъщност от къде се е сътворило това шваке! От българия ли?? Е знаете мнението за коли над 10 години в европа! Тук като дойде, ЧИСТО НОВА ы ЧИСТО НОВА на 10 години! И нарицателното ако мога така да го нарека - НОВ ВНОС За....и ! К`во значи т`ва /НОВ ВНОС / хехехехе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slither

Досега съм в Булинс, ама ако споделите инфо за другите застахователи (коректност, надежноста и т.н.) ще съм мноооооого благодарен :angry:  :blink:

Веднъж отидеш ли при Булинс, няма излизане оттам. Освен без кола, разбира се. :lol:
това сам го чувал, даже ти го напомнят, когато изтече - 'било по-добре да продължиш застраховката, за да се 'предпазиш' от 'неприятни събития''

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

ами мойта кола беше на експертна оценка,но ми предложиха въпреки това да я оставя в техен сервиз и да ми я оправят без да платя нито лев.а е по-стара от 10 години.само дето попроучих как се работи в тези сервизи и много набързо се отказах:angry:по-добре да си я карам ударена.аз сам в левски спартак и сам доволен да ви кажа.плащат без да те правят чак толкова луд:blink: и прилично като сума(поне в моя случай де)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

ами мойта кола беше на експертна оценка,но ми предложиха въпреки това да я оставя в техен сервиз и да ми я оправят без да платя нито лев.а е по-стара от 10 години.само дето попроучих как се работи в тези сервизи и много набързо се отказахпо-добре да си я карам ударена.аз сам в левски спартак и сам доволен да ви кажа.плащат без да те правят чак толкова луд и прилично като сума(поне в моя случай де)

Бате , видях , че си я направил и се изкефих ама се разминахме на срещата да раздуеш! Много народ, много нещо беше! Чакам да я видя и пръсната/боядисана/! Значи гот , че са ти предложили да ти я правят в техен сервиз, ама съм виждал и не само аз как виси един - два - ТРИ месеца там и нищо!!!! А ти си седиш без кола! ЗА ТУЙ взимай парата и бегай!!!! :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum
Отговорено (Редактирано)

ама те моите застрахователи(евроинс) маи си ги правят в техен сервиз така че се надявам да не ми се наложи да плащам

Това важи само ако имаш право на фактури! Или коли над 10000лв. застр. стойност! За сумите не съм наясно но важи за нови не за наще антики но по 10-20 години!
Много от застрахователите правят в техен сервиз, без да плащаш. Качеството, разбира се, е отчайващо дори и за нашите стари коли.Това, за което Тони говори, се нарича "валутна застраховка" поне така беше в БулИнс. Предишната ми кола, 3 годишна Форд Фиеста, беше на такава застраховка. Нормалната застраховка беше 6%, а валутната 8% - но трябва колата да е под 5 години и по шваке над 6000 лв. Тогава само оценяват щетата, и дават възлагателно писмо, с което в Мото Пфое ми я правят. А Мото Пфое, колкото и да са зле, са светлинни години пред 90% от сервизите в България - културно, чисто, във срокове и със гаранция. Имаш приемчик, с който говориш, на който винаги можеш да се обадиш и да попиташ за състоянието. По прицип си спазват сроковете, или ако има проблем - ти се обаждат, да ти съобщят (не ти да ги ръчкаш "ела утре"), ако нещо не си доволен от ремонта, приемат рекламации и т.н. Абе с 2 думи, културен сервиз като за бели хора! То и те си имат недостатъците, цените им са доста дебели (ама като не плащам аз какво ми пука :angry:)Абе отплеснах се, ама готино нещо е валутната застраховка... и новата кола...П.П. Не съм сигурен за сумите/годините/процентите за валутната застраховка, говоря по памет. Иначе си заслужава, според мен Редактирано от Magnum

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stef

Веднъж отидеш ли при Булинс, няма излизане оттам. Освен без кола, разбира се. 

Това е малко остаряло като теза. Мисля че надживяха тия неща момченцата с вратленцата. Например при ДЗИ лепенките са същите като при БулИнс и не мисля че ще имаш какъвто и да било проблем да си смениш застрахователя, ако решиш. Че и май доста по-бързо плащат от БулИнс, където мое да ти ръждяса колата докато ти изплатят нещо и я направиш...Колкото до сервиза им и аз съм подочувал това-онова...за оригиналните части как ти се изпаряват от колата и т.н. ;-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Абе мани супер шибаняци са тея застрахователи и това че гледат да плащат засраховките на по-новите коли не е истина.Миналата година с една от колите която е сега на три , а миналата на две години такива изгъзици направиха че мамата си трака.Понеже все още беше лизингова и Бултрако я поддържаха и те ни казват че щетите са за около 600 лв.А тапите Булстрад ни изплащат след около месец и нещо 350 лв :angry: и нив кво,цял месец без кола и вътрешно не със 300 лв,а с много повече ,щото с тази кола се обикаля,върши се работа,вадят се пари :blink: А и имаше нещо също много просто от страна на Булстрад.На абсолютно всички коли изтича застраховката,на някои дори с няколко месеца,а ние си ги караме из Българията и им се кефим,а някой ако ни се беше натресал??? :lol: Не ми се мисли.И ония льольовзи няма се обадят и да ни кажат да си ги поддновим , а си мълчаттттт :lol::lol::lol: Ще си кажете кво пък толкова,няколко месеца си карал без застраховка,ама не е така.Все пак фирмени коли , ала бала и на никои предполагам няма да му хареса на края на месеца разходите да му са повече от приходите и да се вайка за грешни пари.Абе каквото и да си говорим,просто трябва да се внимава много и с каквото може да си защитаваме колите,щото коректност от застрохователи недей чакай.Имобилайзари,чипове,аларми,секретни ключове,каквото ти хрумни слагай :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest blackmary
Отговорено (Редактирано)

по въпроса за затрахователите: сега ми искат служебна бележка за грабежа от полицията , така че се разпаравях и по районните за това.иначе си мислех,че два пъти ми разбиват колата на едно и също място и силно подозирам ,че са едни и същи лекетата, така че разни подли идеи ми се въртят да паркрам там 3ти път като "стръв" и да ги издебнем гадчетата и бой , бой.... :P докат ми върнат и касетофона! ;)

Редактирано от blackmary

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

по въпроса за затрахователите: сега ми искат служебна бележка за грабежа от полицията , така че се разпаравях и по районните за това.иначе си мислех,че два пъти ми разбиват колата на едно и също място и силно подозирам ,че са едни и същи лекетата, така че разни подли идеи ми се въртят да паркрам там 3ти път като "стръв" и да ги издебнем гадчетата и бой , бой.... :P докат ми върнат и касетофона! ;)

и да не ти го върнат пак ще е някакво удоволвтворение,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sand0
Отговорено (Редактирано)

Еиииииии няма отарване от крадците........ :worthy:((Виж тука :worthy:

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...