Jump to content
Symantek

Сивик англичанка

Recommended Posts

Здр. колеги имам следният проблем ! Отказа ми студеното на парното ! Обяснявам....вартя копчето за регулиране на парното (топло-студено) и нещо изщрака и сега ми духа само на топло, вартя за студено но продалжава да си духа топличко! Та какво може да се е повредило и как се сваля тая конзола отпред за да видя кво се е случило ? Питам за конзолата понеже не успях да намеря никаде на англичанка как се сваля !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.Първо провери да не се е разкачило жилото което движи клапите(при мен беше от него)намира се отдоло зад централната конзола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора, но как да сваля конзолата ? До сега не сам пипал там и си нямам понятие ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих едно жило отзад но то е варзано кам въздохопровода най горе на таблото, а кам самото копче не намирам ! Да не са електронни понеже като изщрака и ми изгаснаха и лампите кадето осветяват там трите вратки ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи първо коя генерация е англичанката? Ако е 6-та със сигурност става въпрос за жило, няма електроника зад врътката. Доколкото гледах при мен жилото отива в двигателния отсек там, където влизат маркучите за радиатора на парното - там се свързва с клапата - виж дали не се е откачило. Ако ли не - трябва да разглабяш конзолата, което е кофти тръпка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да свалям конзолата ;) Ако някой може да ми каже набарзо как става номера или поне някакви савети ще съм му благодарен !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не написа коя генерация ти е анличанката. Като моята от снимката ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Генерацията мисля че е 6та Фастбак по каталог се води 1.4 16V 90HP

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Но преди да почнеш голямото разглабяне, виж дали не се откачило жилото за температурния режим, което се намира отстрани до краката на шофьора (до газта):

Публикувано изображение

 

Ако в двиг. отсек и при педалите всичко си е на мястото, чака те голямото разглабяне.

Панела с врътките се сваля след като свалиш централната конзола (на болтове е), но предварително се разкачат двете жила до педала за газта (това за температурата и за посоката на потоците).

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много колега за схемата с нея се надявам да ми е по лесно, ще проверя отново всички жила как са и тогава ще се захващям ! Благодаря отново за съдейстието !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...