Jump to content
Dimiter

Винетка за инвалид

Recommended Posts

Здравейте, днес категоризираха баща ми с 52% инвалидност и ме попита дали сега ще може да си лепне безплатна винетка на хондето.Тъй като и аз не знам, реших да попитам вас :rolleyes:П.с.: Четох доста из нета, но информацията която намерих беше от стари дати (2007-2008).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да аз така карах хондата 6 години с такава винетка :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с инвалидното право как стоят нещата. В смисъл защото не мога да разбера когато колата се води на инвалид дали плаща някакъв данък за МПС.Питал съм инвалиди с коли и ми казват, че не се заплащал данък. Обаче съм питал в кметството тук на нашия квартал и ми беше отговорено, че когато колата е придобита след брака, тя се водела на двамата. И дори колата ако е на името на инвалида пак се дължало половината данък от другия, защото била семейна собственост. :) Имате ли някакво мнение по въпроса каква е тази работа и кой крив кой прав?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се плаща данък :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато колата е придобита след брака, тя се водела на двамата. И дори колата ако е на името на инвалида пак се дължало половината данък от другия, защото била семейна собственост.

 

това е истината.данъка се дели на 2- частта на инвалида се опрощава а другия съпруг си плаща неговите 50%. Тука идва и пародията- съпругът който не е инвалид,по талон няма кола,не може да я продаде или да я бракува или нещо друго без съгласието на инвалида,а плаща данък. Редактирано от Malano4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...