Jump to content
ilias

Молба за помощ!

Recommended Posts

Здравейте искам да ви помоля за помощ!Това е кучето Сара - цък, там е описана и историята й.Накратко, тя е била домашен любимец, но стопаните и са решили да я "освободят". На улицата тя е разкъсана от питбул. Тя има рани на задния ляв крак- тях ветеринарите успяват да зашият, но тази на предния ляв крак не успяват, защото и липсва кожата, сухожилията са и отвън.Аз и жена ми решихме да вземем кучето при нас в Германия и да се погрижим за него. Жената, която го е намерила се е погрижила то да получи ветеринарна помощ, паспорт ваксини и лекарства, намерила е и транспорт до тук, единствения проблем е липсата на клетка за транспорта. За жалост клетките са ужасно скъпи (цените им започват от 160 лева(дистрибуторска цена) и нагоре) и закупуването на такава клетка при положение, че ще се ползва един единствен път е безсмислено и предпочитам да дам парите не за клетката, а за лечението на кучето.Молбата ми е към някой който има такава клетка за голямо куче и не му е нужна в момента да ми услужи с нея за превоза на кучето.Клетката ще бъде върната! Кучето се намира в Благоевград.Благодаря ви предварително!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам голяма клетка, ама се монтира върху телича на колата и си мисля че няма да свърши работа особено за дълъг път.ако си в разград защо не идеш да барчето където се събират ловците/ мисля че имаше и ловен магазин там/ и да не питаш някой колега ловец. ама не съм го посещавал тва место отдавна и не знам дали още се събират.между другото за колко време мислиш да я върнеш, моога да питам един колега дали ими свободна, макар че често пътува и му трябват клетките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще разпитам тук в Севлиево. Имам няколко познати, които може да ми свършат работа. Хубаво е да си оставиш телефон някакъв, ако евентуално има резултат. Или поне да напишеш с какво ще я транспортираш и кога. И как ще се върне ест. клетката /съжелявам ако това прозвучи грубо/.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам голяма клетка, ама се монтира върху телича на колата и си мисля че няма да свърши работа особено за дълъг път.ако си в разград защо не идеш да барчето където се събират ловците/ мисля че имаше и ловен магазин там/ и да не питаш някой колега ловец. ама не съм го посещавал тва место отдавна и не знам дали още се събират.между другото за колко време мислиш да я върнеш, моога да питам един колега дали ими свободна, макар че често пътува и му трябват клетките.

Благодаря за съвета! Утре ще пратя баща ми да разпита, аз не съм в България в момента. Ако не е проблем попитай колегата си за клетката, ще се опитам да я върна до месец, а ако се разглобява мога и по бързо да я върна. Имам приятели, които ще летят за България по коледа и мога да я пратя по тях ако се разглобява, а ако не ще потърся по автобус или друг начин.Знам че е доста пришпорено, но ще се радвам да говориш с колегата си още утре и да ми дадеш отговор дали е съгласен или не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще разпитам тук в Севлиево. Имам няколко познати, които може да ми свършат работа. Хубаво е да си оставиш телефон някакъв, ако евентуално има резултат. Или поне да напишеш с какво ще я транспортираш и кога. И как ще се върне ест. клетката /съжелявам ако това прозвучи грубо/.

Кучето е планирано да тръгне в понеделник и затова ни трябва спешно клетка. Кучето ще пътува с кола, заради състоянието му не може да лети.За контакт ми пишете на лични, аз съм извън България и не искам да набутвам никого с телефонни сметки. Ако клетката е разглобяема мога да я пратя обратно по приятели които ще летят за България около 20-22.12.2010.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проучих нещата и мога да пратя клетката обратно по DHL още същата седмица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подобна на тази кутия, но се води за котка:

Публикувано изображение

не знам дали ще ти свърши работа този размер. Но с каквото мога съм готов да помагам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението, кутията е желателно да е поне 80см дължина, 60см.ширина и 60см. височина. За да може кучето да лежи спокойно поради състоянието си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно ще е малка, но ще поразпитам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съжалявам за напразната надежда от мен , но моя приятел заминава за гърция с три кучета и няма свободна клетка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай :P Благодаря за положените усилия!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които са положили усилия да помогнат!Клетка е намерена! В понеделник кучето пътува насам и във вторник вече трябва да е при нас :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с нетърпение ще чакаме да кажеш как се справя кучето с вас и как вие с него и как се възстановява поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, във вторник (при положение че няма закъснения по пътя) ще я заведем при ветеринарът ни и ще видим какво лечение ще препоръча.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, много благородно от Ваша страна, много малко са хората, които биха направили такова нещо. Успех с кученцето, да Ви радва много и дано се оправи бързо. Ще очаквам добри новини :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кучето е вече при нас, пристигна късно снощи.Вече започна лечение, няколко пъти в седмицата ще я водим на ветеринар за да я маже и превързва.Който иска да проследи историята на Сара може да го направи тук:http://www.facebook.com/album.php?aid=32601&id=108482009173242а който има желание да помогне на друго животно може да го направи тук:http://www.facebook.com/album.php?aid=32601&id=108482009173242#!/BulgarianAnimalLiberation

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...