Jump to content
marinata

Дали е сложно да се смени двигател на Сивик 5г. с такав ама 1,6ВТИ

Recommended Posts

Иска ми се да направя Купето 160 коня, а е само 100 и наистина сам мераклия да осъществя такъв проект , но се чудя дали има някакви усложнения и ми трябва помощ и съвети разбирасе.Аз сам нов потребител и не съм много в час, а колата я имам от 3 години. Незнам, чувал съм че Д16А2 е 160 коня и найстина си заслужава да имаш такъв под капака, а всъщност дори не съм се возил в така наречения ГОЛЯМ В-ТЕК ВТИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си наясно какво търсиш, и колко пари си готов да дадеш. Един такъв суап със обслужване както си му е реда и пари за труд ще ти легне 3 палки. Прецени си, дали искаш да даваш газ на гонки или си караш колата всеки ден до работа. Моят съвет е, да си оставиш мотора и просто да му сложиш една витек глава. Ако нямаш генерация си направи хубава - примерно на фи 50 или 55. Така лека полека ще даваш парички, а не да ги изсипеш на веднъж. Ако мотора ти е чао, тогава по-си заслужава да скачаш. Замисли се, че трябва и да регистрираш колата с новия мотор, ако държиш всичко да ти е както трябва (или решиш да я продаваш). Това са доста средства. На твое място бих пипнал и други неща, ама не съм кой знае какъв капацитет, няма да ти давам акъл. Дано сам вземеш правилното решение за себе си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ползвай търсачката малко... има хиляди такива теми :lol:И да възможно и доста хора са го правили 5 генарация си излиза и фабрично с такъв двигател.Но със поставянето на новия двигател, грижите ти не приключват до там, затова си изясни каква сума си готов да похарчиш за колата си, направи си някакви планове и след това почвай да правиш каквото вече си решил :PУспех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с колегата Крис Барнс,след Витек глава,генерация,интейк система,по-голям дросел и може би някакъв чип,не съм запознат там,колата ще ти хареса мноооого:lol:И както казва и той,ако мотора ти е ОК,няма да имаш излишни разправии с регистрации,а и не се знае какъв мотор ще купиш,дали ще е в час.И сори,ама Д16а2 не е 160 коня,малко си объркал буквите,Б16А2 е толква

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не забелязах, че е писал д16а2 и му отговарям по инерция, ама колегата над мен ме е поправил :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иска ми се да направя Купето 160 коня, а е само 100 и наистина сам мераклия да осъществя такъв проект , но се чудя дали има някакви усложнения и ми трябва помощ и съвети разбирасе.Аз сам нов потребител и не съм много в час, а колата я имам от 3 години. Незнам, чувал съм че Д16А2 е 160 коня и найстина си заслужава да имаш такъв под капака, а всъщност дори не съм се возил в така наречения ГОЛЯМ В-ТЕК ВТИ

Ще стане добро купе, но ще се наложи да изкараш всичко от коша/горе–долу/, скорости, полуоси, спирачна система и спирачните апарати, вероятно комп. и окабеляването на двигателя. Ако си го правиш сам е много работа, но си заслужава. За пари..... приблизително 2000лв., ако си го правиш сам. Успех с проекта :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все вярни работи са написали колегите :rolleyes: Много зависи колко финанси имаш и какво очакваш, за да направиш по-правилния избор.("по" , защото и двата са правилни :D ) За смяната на двигателя спирачките не е задължително да се сменят. Само двигател, скорости, комп(или тоя да се преправи), полуоски :unsure: Инсталацията си е ОБД1 Ама после регистрации, по високи данъци, застраховки и т.н. Ти си знаеш :D Ако ти е читав мотора, ще ти излезе доста по-евтино да си го направиш от колкото да го сменяш.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите колеги, наистина най-важното са финансите иначе и двете предложения са добри, за сега имам само 1000 но скоро може да се измислят, а това с витековата глава ми се струва доста разппавия иначе съм чувал за такова инжинерно проектиране, наистина ми звучи по добре да се сложи Б16А2 гледах някакви обяви ама бяха само две и то стари неактуални и едната беше отиваш пробваш мотора как варви там на някакво си купе и после те ти го монтират със скорости поуоски без спирачки и всичко за 2000лв ама тогава нямах надежди още. И се чудех дали някой колега знае човек който го е правил или се занимава. Въпреки всичко аз ще дебна обявите пак не се знае може да случа на нещо надеждно и по на офертичка , пак ви благодаря за съпричастноста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако все пак клониш към Б16 гледай внимателно предавките (най-вече 3-та), защото доста често се случва да имат проблем. А после друга кутия ти излиза към 700-800 лв .... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лошото е че моита малко харка на 3-та а 5-та понякога неще да изключи всмисъл лоста се мести на неотрална а иначе продалжава да е на 5-та ама пак вкюуч. и изклю. и става моита кутия я има и по 80 лв. ама тази другата ако наистина е толкова скапа лоша работа ама е с по далги скорости по високо оборотен мотор повече тяга нещо маи сам се запалил. Мерси за предопреждението

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С МНОГО по-къси скорости е :D Ако беше с по-дълги никои нямаше да си купи б16, защото щеше да е по-бавен и от д11 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега б16 си е добър избор и няма да съжаляваш.Успех в проекта :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...