Jump to content
Guest Ивайло Петков

d14a7

Recommended Posts

Guest Ивайло Петков

Имам Civic 'англичанка' с въпросния двигаел.Работи идеално, минала е през Омбре и т.н.Разходът на гориво на извънградско - 5.8 - идеален.Разходът на гориво на градско 11 - малко ВИСОК според мен.Омбре прегледа някакво моторче регулиращо празния ход - ок.Оборотите на празен ход - равномерни и значително под 1000.Има ли някой колега с подобна (или d14a1 например) да сподели за неговия разход (в София по добре).Ще съм благодарен и на други мнения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Имам Civic 'англичанка' с въпросния двигаел.

Работи идеално, минала е през Омбре и т.н.

Разходът на гориво на извънградско - 5.8 - идеален.

Разходът на гориво на градско 11 - малко ВИСОК според мен.

Омбре прегледа някакво моторче регулиращо празния ход - ок.

Оборотите на празен ход - равномерни и значително под 1000.

 

Има ли някой колега с подобна (или d14a1 например) да сподели за неговия разход (в София по добре).

Ще съм благодарен и на други мнения.

<{POST_SNAPBACK}>

Леля ми има такава Хонда с такъв като твоя двигател и ми сподели , че зимата !!! в Германия с германски бензин й е дало такъв разход :wacko: но като се качих при нея и съпруга й и ме повозиха , само от карането им мога да кажа , че идва в повече разхода ( примерно не я ръчкат над 3500 оборота , но до тези обороти стигат със силно натиснат педал на газта ) , но все пак си мисля , че най-добър разход в градски условия може да е към 8.5 - 8 най-малко :D все пак е тежко купето и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest blackw

Аз съм с d14a1 и в София ми прави около 10-11 не по малко. През много задръствания минавам особено сутрин. Предполагам затова е токова голям разхода поне при мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zhivko

Аз съм с D14A2 ,разликата ако не се лъжа ,че А1 е моно а А2 е пълна инжекция,извънградско 5.5 градско 8,5 сколнен съ да кажа ,че даже е още по-малко но всичко зависи колко ти е тежък крака или пък решаваш да накажеш някой голф на светофара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest NCN

Аз съм с D14A2 ,разликата ако не се лъжа ,че А1 е моно а А2 е пълна инжекция,извънградско 5.5 градско 8,5 сколнен съ да кажа ,че даже е още по-малко но всичко зависи колко ти е тежък крака или пък решаваш да накажеш някой голф на светофара.

<{POST_SNAPBACK}>

Извинявам се за намесата но, D14A1 e Dual Carb. :shy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ивайло Петков

А какво е Dual Carb?Междувпрочем моя d14a7 изобщо не прилича на моноинжекцион.

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest coso

Аз съм с D14A2 и определено разхода в града по задръствания и множество спирания/тръгвания е около 10 л. На извънградско - около 6,5 л. по магистрала със скорост около 140 км/ч. Когато извън града обаче пътят е лош и не може да се кара бързо, разхода пада на около 5,5 л. Общо взето, и моите наблюдения са, че много зависи от форсирането на колата. :shy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ивайло Петков

И още си мисля, при карбураторни двигатели е важно да не се натиска мноо газта, а при инжекционните не води до значително повишаване на разхода такова натискане. Как мислите?

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest NCN

А какво е Dual Carb?

 

Междувпрочем моя d14a7 изобщо не прилича на моноинжекцион.

<{POST_SNAPBACK}>

Два карбуратора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bvo

А какво е Dual Carb?

 

Междувпрочем моя d14a7 изобщо не прилича на моноинжекцион.

<{POST_SNAPBACK}>

Ами как да прилича, като не е моно инжекцион!!!

Твоя мотор си е 1400 кубика, 16 клапана, 75 коня, пълна инжекция!!!

Имам същата кола, в София между 10 и 12 на 100, като зависи от стил на каране, задръствания и т.н.

извънграда разхода си го меря всеки ден, понеже правя по около 10 000 - 15 000 км. всеки месец и наливам бензин до горе ежедневно

та за извънграда:

при скорост 90 км/ч без клима: 5.2 литра А95Н на 100 км.

при скорост 120 км/ч без клима: 6.00 литра А95Н на 100 км.

при скорост 140 км/ч - до колкото може да върви, без клима: 7.5 литра А95Н на 100 км.

при скорост 120 км/ч с клима: 8.00 литра А95Н на 100 км.

 

посочените стойности са приблизителни, зависи как ускоряваш, нагоре по байра как даваш газ и много други!!!!

 

имам приятел който с моята кола с 90 км/ч каране извън града дава разход 6.8, а аз давам 5.2 л/100 км

 

 

УСПЕХ!!!!

 

НА КОЛАТА ТИ НИЩО И НЯМА!!!!

Редактирано от bvo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ивайло Петков

И това ако не е изчерпателен отговор. :dry: 10x

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...