Jump to content

Recommended Posts

Публикувано изображение

 

Гледам, че за почти всеки друг модел има отделна тема (като няма отделни раздели, поне това).

 

Honda (CR-X) Del Sol

 

(http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_CR-X_del_Sol)

 

D15B7 1.5L 102к.с.

D16Y7 1.6L 106к.с.

D16Y8 1.6L 127к.с.

D16Z6 1.6L 125к.с.

B16A2 1.6L 160к.с.

B16A3 1.6L 160к.с.

 

VIN Decoder

   J   ╗   H   ]  JHM = Honda Motor Co. лек автомобил   M   ╝   E   ╗  EG1 = D15B7 (93-95 S)   G   ]  EG2 = B16A2 (96-97 VTEC), B16A3 (94-95 VTEC)   2   ╝  EH6 = D16Y7 (96-97 S), D16Y8 (96-97 Si), D16Z6 (93-95 Si)   1   ]  1 = ръчна ск. кутия (5-скоростна); 2 = автоматична ск. кутия   6   ]  4 = S; 6 = Si; 7 или 9 = Si с ABS, или VTEC   ?   ]   R   ]  P = 1993, R = 1994, S = 1995, T = 1996, V = 1997   S   ]  C = Sayama, S = Suzuka, T = Tochigi   0   ╗   0   ║   5   ]   7   ║      9   ║   3   ╝
Публикувано изображение

 

Международното community:

http://www.teamdelsol.com/

 

Пълно ръководство (на английски)

Honda Civic CR-X Del Sol Repair Manual Chilton

Публикувано изображение

http://rapidshare.com/files/433695351/Honda_CRX_Del_Sol_1984-95_Chilton_Repair_Manual.pdf

(качено лично от мен, проверено, качествен PDF)

 

Нека в тази тема обсъждаме всякакви технически теми и въпроси, свързани с автомобила.

Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схеми на бушоните

1993 - 1997 Del Sol

 

In Car (тези под таблото)

 

Публикувано изображение

 

Описание:

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Under the hood (тези под капака)

 

Публикувано изображение

 

Описание

 

Публикувано изображение

 

Rear (отзад)

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такова бижу от скоро! радвам му се много! има едно дразнещо скарцане в покрива! какво ли не подлагах и не вразвах! ако някои има информация каде може да се ремонтира нека пише!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такова бижу от скоро! радвам му се много! има едно дразнещо скарцане в покрива! какво ли не подлагах и не вразвах! ако някои има информация каде може да се ремонтира нека пише!

Пробвай да си напръскаш уплътненията със спрей за табло, най-елементарното решение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такова бижу от скоро! радвам му се много! има едно дразнещо скарцане в покрива! какво ли не подлагах и не вразвах! ако някои има информация каде може да се ремонтира нека пише!

Пробвай да си напръскаш уплътненията със спрей за табло, най-елементарното решение.
За моя жалост, не скарца от уплатненията а от самя механизъм! махнал съм тапицерията и съм смазъл малкит лостчета! но продължава да скърца! хванах със здрави ластици с куки в крайщата за единия лост а другия край за релсата на седалката, но не ства пак! когато в двийение се разскарца, хващам лостчето с рака и се увисвам малко на него и спира да скарца, което ме навява на мисълта, че трябва да се опъне надолу с нещо! продават едни малки тресчотки за пристягане на багаж! мисля с тях да опитам! много ме вбесява това скарцане и потропване! ти имаш ли същия проблем!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TeamDelSol How To Index

1. Add a gas cap holder   2. Add better light to your clear corners   3. Add color to your auxilliary lights   4. Add color to your H emblems   5. Add color to your vents   6. Correct the rear wheel camber (after lowering your car)   7. Install a front Civic lip   8. Install a passenger-side floor mat hook   9. Install a power antenna  10. Install a shift boot  11. Install an Iceman intake  12. Install an indiglo gauge cluster  13. Install JDM visors  14. Install side markers  15. Install Type-R big brakes  16. Install vinyl stripe decals  17. Lube the seals to stop squeaking  18. Make 70/30 taillights with 1st generation Altezzas  19. Make a lights-on reminder  20. Make Angel Eyes for your del Sol  21. Make clear corners from factory lamps  22. Make your indiglo guages work with the factory console dimmer  23. Make your own cold air intake  24. Maintain the targa top  25. Paint the brake calipers  26. Remove the front bumper  27. Remove vinyl decals  28. Refabricate factory door wiring to add new components (alarm, speakers, etc.)  29. Replace console indicator lights  30. Reset the factory radio security code  31. Single windshield wiper  32. Stereo installation PDF file; Acrobat reader required)  33. Tighten the targa top to stop rattling  34. Upgrade your auxilliary lights (Catz)
http://www.teamdelsol.com/technical/howto/

 

@ jamalito - Можеш да пробваш:

How To: Tighten the targa top to stop rattling

http://www.teamdelsol.com/technical/howto/tightenRoof/default.html

Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега благодаря ти! ще прежеда написаното и ще пробвам по указания начин! Ще пиша какво е станало!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, при мен също има едно гадно скърцане от време на време, но се указа че е от кората на тавана. В момента в който я натисна нагоре с ръка, спира да скърца. Също като минавах по дупки и неравности единственият неприятен шум който се чуваше, отново беше от кората на тавана - хлопаше много грозно. Решението при мен - свалих си тавана, и оплътних обилно между кората и ламарината с една вата. Сега като минавам по дупки нищо не се чува или хлопа :lol:п.п. и аз го имам този мануал, но тук някой неща липсват, а и мануала като цяло е за CRX Civic и Del Sol. Някой не е ли изнамерил само за Дел Сол подробен мануал ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stancho колата се появява на пазара под името Civic CR-X Del Sol (даже мисля, че е било с малко del Sol), после през 1995 за Америка отпада Civic от името, а за Европа (също през 1995) отпада дори и Del Sol, като оттогава официалното име на модела си е просто новия CR-X. Така че, само за Del Sol си е менюъла - не е и за Civic и за CRX и за Del Sol, а просто е изписано цялото име на модела.

 

А че липсват някои неща е вярно. :lol:

Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет ! От скоро имам Del Sol-че d16z6 не сам карал др такава но имам чуството че не върви :D ..... Преди да я купя имаше чип но като не сам погленал и са си го взели дали може да не варви от това :) ?? Ако не кажете някакво мнение ... Благодаря предварително ;):D;)

Редактирано от DrMcCooL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет ! От скоро имам Del Sol-че d16z6 не сам карал др такава но имам чуството че не върви ;) ..... Преди да я купя имаше чип но като не сам погленал и са си го взели дали може да не варви от това :) ?? Ако не кажете някакво мнение ... Благодаря предварително ;):D;)

 

Какъвто и "чип" да е имала, със сигурност махането/слагането му едва ли ще окаже голямо влияние :D

 

Много неща могат да ти спъват колата, филтри (бензинов/въздушен), свещи, кабели, бенз. помпа, катализатор, генерацията като цяло и т.н. и т.н. и т.н.

 

Но според мен причината да ти се струва, че не върви, е просто че си карал CRX преди това :D

 

Нямат нищо общо D16Z6 (125) със D16Z5 (124) или още повече D16A9, пък и Del Slow-а е по-тежък ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси но никак не отива :) :) ... Ако се качиш да я покараш ще кажете абе това верно ли е Хонда :D ... Сами си направете сметката Опел вектра 2.0 115 СТОК :D ми прави две коли :D ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами така е колега като си сленал от рекс към дел снол/// с какви джанти е вектрата и с какви си ако си снякои 17-ски а вектрата 13-ски и ако не си я пипал нормално е за дел сол ... само това ще ти кажа нищо не и прави ако не мислиш да си я имаш дълго време...:):angry::):angry:

Редактирано от Витек

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, качи се и на друг да видиш как е тогава, или по-скоро си виж в сервиз колата. Прекалено ми се струва тая Вектра да ти слага толкова.. Може би имаш нещо неизправно. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе няма никакви проблеми ... Абе ако някои има от Варна сиг я знае една черна отзад пишеше СССР беше на едно русначе и гледам има клипчета в Вбох-7 и ми се струва че е мн изсушена и за тва е толкова спъната :angry: :angry:

Редактирано от DrMcCooL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе няма никакви проблеми ... Абе ако някои има от Варна сиг я знае една черна отзад пишеше СССР беше на едно русначе и гледам има клипчета в Вбох-7 и ми се струва че е мн изсушена и за тва е толкова спъната :fun::lol:

 

Предишния собственик на моята кола е от Варна, може да я знае, или поне да ти даде някакъв съвет и той, пиши му на лични. Pavkata.

:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не си падам (изобщо) по оптичен тунинг, обаче това е брутално просто.

 

Накратко - преди:

Публикувано изображение

 

СЛЕД:

Публикувано изображение

 

А по-подробно и повече снимки тук:

http://www.cardomain.com/ride/3372386/1997-honda-del-sol

 

:);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Още малко Manuals, доста полезни неща.

 

Body & Roof (Купе и таван)

Brakes (Спирачна система)

Clutch & Gearboxes (Съединител и ск. кутия)

Cooling (Охлаждане)

Electrical (Ел.)

Fuel & Emissions (Горивна система)

Heater & Air Con (Парно и климатик)

Info, Specs & Maintenance (Информация, спецификации и поддръжка)

Power Steering (Серво)

Suspension (Окачване)

Wiring Diagrams (Схеми)

Care (Поддръжка)

Door Removal (Сваляне на вратите)

Rear Bumper Removal (Сваляне на задната броня)

 

и др.

 

На английски език.

 

http://www.mediafire.com/download.php?0mltyqdgq1o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за тази каво ще кажеш????

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Редактирано от BENJI_CRX

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли аз да кажа?! :lol:

 

Тези стопове много ми приличат на тези:

Публикувано изображение

 

Само заради това не ми харесва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за тази каво ще кажеш????

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Уникални стопове, за разлика от оригиналните стопове - по-големи от джантите :lol:

 

И като цяло ми харесва! Жалко, че е просто виртуален тунинг, доколкото виждам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може би въпроса ми е доста глупъв, но се надявам да получа отговор! Имат ли осветление врътката за парното и позициите над копчетата! за самите копчета знам, че имат, но за другото нямам идея!питам, защото ми е много трудно нощно време да налучкам на коя позиция да сложа да духа парното! Както и на коя степен!ако и при вас е така, кажете как се справяте!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако за тези копчета говориш колега, нямат подсветка, светват само когато са активирани (първите четири позиции светят зелено, последната оранжево).

 

Публикувано изображение

 

 

 

Още нещо да добавя към темата, супер полезно за Civic 5,6 и Del Sol:

Frequently Asked Questions (FAQs) section for the 92-00 Civic/Del Sol subforum

 

http://www.honda-tech.com/showthread.php?t=1998336 :wacko:

Table of Contents

1. Parts, Installation Templates, Common Problems, and Mechanic’s Tips

2. Vehicle Security and Storage

3. Vehicle Specifications and Maintenance

4. Engine

 

* a. General Information

* b. Ground Wire Locations

* c. Removal

* d. Diagnostics and Treatments

* e. Tune Up and Lubrication

* f. Oil Leaks - Seals, Gasket, O-ring

* g. Ignition System/Distributor

* h. Timing Belt and Valve Train

* i. Cooling System

* j. Header and Exhaust

* k. Fuel System

* l. Air Intake and Idle Control

* m. Emissions

 

5. Engine Mods, Swaps, Builds, and Appearance

 

* a. Mini-me

* b. Forced Induction

* c. Swaps

* d. Builds

* e. Appearance

 

6. Manual Transmission

 

* a. Fluid

* b. Removal and Disassembly

* c. Swaps

* d. Gear Ratios

* e. Clutch

* f. Shifter

 

7. Automatic Transmission

8. Axle

9. Suspension and Steering Rack

 

* a. General Suspension

* b. Ball Joint

* c. Strut and Spring

* d. Front/Rear Sway Bar, Traction Bar, End Link, Trailing Arm

* e. Steering Rack, Tie Rod, Tie Brace

 

10. Steering Wheel and Horn

11. Wheels and Tires

12. Brakes

 

* a. General

* b. ABS

* c. Conversions

 

13. Interior

 

* a. General

* b. Leak

* c. Trunk

* d. Seats

* e. Dashboard

* f. Door Panel and Window Regulator

 

14. Exterior

 

* a. Paint

* b. Body

* c. Hood

* d. Doors, Windows, Mirrors

 

15. Climate Control

 

* a. Blower

* b. Heater

* c. Air Conditioning

 

16. Electrical

 

* a. General and Common Problem Troubleshooting

* b. Charging System

* c. Starting System

* d. Ignition switch and button

* e. ECU

* f. Sensors

* g. Cluster, Gauges, and Dash Lighting

* h. Power Windows, Power Locks/Keyless, and Power Mirrors

* i. Wipers, Combination/Wiper Switch, Dome Light, and Chime

* j. Exterior Lights

* k. Cruise Control

* l. SRS

 

---

17. Track Times

18. Other FAQs

19. Notes To Contributors

20. Links To Other Websites

http://www.honda-tech.com/showthread.php?t=1998336 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ще си боядисвам капака, тавана, багажника, крилото, страничните огледала и джантите - ЧЕРНИ (колата е Samba Green) - та по този повод един познат ми прати снимки на неговата, която скоро му завършиха във вариант подобен на това което ще правя аз.. До тук добре ама на две от снимките колата си има компания :lol: И забравих какво трябваше да гледам :blink: , сходство на цветовете ли, металик ли да е, мат ли да е черния цвят (клин).. :huh: (Девойката е промотърка на един тунинг магазин тук в района) :)

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз искам такъв преден капак! :)благодаря за информацията относно просветката на копчетата за парното!ще изобретявам нещо, защото така нощно време трудно целя кое копче да натисна, и на коя степен да барна вентилатора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз искам такъв преден капак! :)благодаря за информацията относно просветката на копчетата за парното!ще изобретявам нещо, защото така нощно време трудно целя кое копче да натисна, и на коя степен да барна вентилатора!

Колега има осветление около копчетата, изгоряли са ти лампичките вътре, трябва да отвориш и да ги смениш, но отварянето малко зор става, трябва да махнеш СД-то и има едно болче отдолу което държи конзолата на парното, трябва да го развиеш и внимателно да изкараш конзолата, и после може и диоди да сложиш, ако искаш да светне в някой по приятен цвят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер колеги, смятам да си вземам такава кола и искам да попитам дали поне може да си ползвам моите джанти.Искам да попитам дали джанти със ЕТ42 17х7Ж 4х108 с преходни фланци от стомана 4х108 към 4х100 с дебелина 20мм,вътрешният диаметър е 58мм, външния 67мм ще паснат на Del Sol. И попринцип какви са границите на джантите които можем да сложим. Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...