Jump to content
EmZvr

Широкоъгълни Uv Диоди

Recommended Posts

Къде мога да намеря такива диоди ? Трябва ми за да осветя стрелките на километража, които са боядисани с флуорисцентна боя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ebay.com се продават UV светодиоди като светлината им има дължина на вълната 390-400nm, което е на границата на UV диапазон, т.е. би трябвало да ти свършат работа. ЛИНК UV диод

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ebay.com се продават UV светодиоди като светлината им има дължина на вълната 390-400nm, което е на границата на UV диапазон, т.е. би трябвало да ти свършат работа. ЛИНК UV диод

 

Предпочитам да не стигам чак до ибей за някакви диоди. Надявам се да има алтернативи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

във всеки ЕЛ МАГАЗИН би трябвало да има такива светодиоди! ако не във кауфланд метро практикер в отсека с автомобилните шукариики има едни ув лампи продълговати и те ще вършат идеално работа аз си взех от там такава лампа и ми е като за плафон в купето и много яко стои :) И СВЕТи :D само да не трябва да търсиш нещо черно че не се вижда вечер :D

Редактирано от TEHKO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавайте с UV светлината, особено при тази с по-малка дължина на вълната, не действа изобщо добре на живи клетки...Иначе имам една UV лампа за комари, към 390nm дължина, адски дразни очите, дори да не се гледа директно, малко е опасно такова нещо в кола според мен.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая лампа твойта е с много голяма мощност (тя е вредна), на пича му трябват UV светодиоди и няма да прави прожектор с тях, че да има вредно отражение. EmZvr ако беше от София, щях да те насоча.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая лампа твойта е с много голяма мощност (тя е вредна), на пича му трябват UV светодиоди и няма да прави прожектор с тях, че да има вредно отражение. EmZvr ако беше от София, щях да те насоча.

Трябва да си оправя профила, студент съм в София, така че не ми е проблем и точно там си намерих, в едно магазинче пред Техническия университет. Под 100 градуса ми казаха, че ще са, дано свършат работа, в понеделник ще ги взимам. Това е магазина: http://www.pasatbg.com/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качи снимка да видим как се е получило като ги сложиш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност отново търся ! Най-добре да са от някои магазин в София.Отидох днес в това магазинче пред ТУ, като бях говорил по телефона и ми казаха, че имат УВ диоди под 100 градуса. Оказа се, че били под 10.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...