Jump to content
rusiq_81

Налягане На Гориво-Аfr

Recommended Posts

Въпроса ми е някой знае ли как се променя (ест горе долу) гориво въздушната смес с увеличване налягането на гориво.Например ако сместа е от порядъка на 14:1 14,2:1 ако се вдигне налягането с 0,5 какви ще са стойностите приблизително на AFRa.Нека пишат само хора които са пробвали с факти а не предположения и на колко мах може да се вдигне налягането на б16а2 мотор със стокова помпа.Благодаря предварително :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко ще промениш смесите незнам,но налягане от 4 бара на високи обороти няма проблем,на ниски е 3,2 бара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-елементарното за което се сещам е че при увеличаване на налягането ще вкарваш повече гориво, тоест ще се обогати. С колко вече зависи и от други променливи: На колко си в момента, с какви инжектори си и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега надали има човек който да не знае че с увеличване на налягането ще се обогати смста,въпроса е в какви стойности се променя АФРа спрямо налягането :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,опитах се да помогна с каквото знам. Съжалявам, че си приел поста ми за обиден и искрено се извинявам ако съм обидил интелектуалните ти способности!Ето линк, който ще отговори на въпроса ти.

Редактирано от PoweRG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батка абсолютно нито съм се обидил нито нищо,аз ти се извинявам ако поста ми е прозвучал леко иронично или грубо не знам как да го нарека,не съм имал нищо лошо в предвид.Благодаря за линкчето :) Благодаря и предварително на колегата Ивайло Йовчев който днес ще бръмчи заради мен за да ми каже резултати за да мога приблизително да си настроя колата понеже широколентова сонда нямам и давам по 80лв на дино за да си видя смесите :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много е относително, ето - http://www.stealth316.com/2-air-fuel-flow.htm смятай, не е много слежен калкулатора, аз се оправих.

Редактирано от r1cky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...