Jump to content
sasini

Бензин в маслото

Recommended Posts

Здравейте,преди да закарам колата на "доктор",и да чуя к'во ли не(сонда,инжектори,свещи,гарнитура,горивна помпа или някой си датчик), моля за вашето мнение по проблема.Колата е Civic 1.4is 98г.Сменил съм маслото и всички възможни филтри.След по малко от 1000 км. маслото е черно като сажди,нивото му е с около 1 см.над максимума,и мирише на бензин ама яко.Карам я предимно градско.Ако някой е имал подобен проблем нека пише.Благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да е от сегментите,замери си компресията като начало

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако компресията е добре провери си инжекторите, най-вероятно някой от тях пропуска в затворено положение. Причина за това може да е високо налягане, провери си и регулатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен бяха инжектори колега. Принципно и да са ти заминали сегменти при работа на двигателя малко или много има възпламеняване на сместа и не смятам, че като ти заминат сегментите и ти пълни маслото с бензин, поне за мен няма логика. Единствената логика която си намирам е инжектори или както ми беше споменал Парадокса ако колата се кара много градско и е с лоши настройки на компа да ти блъска повече гориво. Но евентуално ако ти качва нивото драстично, просто си смени инжекторите или ги закарай на ултразвук вана- излиза мисля около 20-30 лева. Сутрин като си запалиш колата и тръгваш имаш ли прекъсване? Ако имаш сменяй или си изчисти инжекторите.Успех

Редактирано от mEtaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дали има логика или не само като се погледне колата ще разберем иначе можем до утре да си чешем езиците

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...