Jump to content
raishauer

проблем с ламбда

Recommended Posts

След диагностика в сервиза излезна грешка подгряване на сондата не работи,първата ми работа беше да проверя за прекъснат или хлабав кабел. Сложих мултицета на двата бели кабела и учудващо установих слабо напрежение 6 волта. това нормално ли е или имам някъде слаба връзка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя филм съм го гледал и аз :).За коя сонда става дума за тази след катализатора ли ?Ако е тя си намери user manual за твоя модел и там си има процедура за тестване на сондата , мери се съпротивлението и ам си пише колко трябва да е.Ако сондата е читава, провери си замасяването при мен беше това, като изшкурих хубаво резбата на сондата и тръбата на ауспуха всичко заспа :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сондата е след катализатора днес замерих съпротивлението на двата бели кабела но там не показа нищо. Явно е прекъснал реотана вътре в сондата, има ли начин да се излъже компютъра за това подгряване като се сложи някакъв консуматор примерно 24 волта крушка.И моля ако някой знае каква е сондата като номер да пише

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали са 2 бели кабела , но като хванеш буксата на сондата мериш между 3-ти и 4-ти кабел на околна температура 20 градуса съпротивлението трябва да е 12-14,4 Ома . В крайна сметка тази сонда не влияе на разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама свети лампата и то дразнещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...