Jump to content
jamo

Едно тъпо въпросче за гуми

Recommended Posts

Колеги ако направя тази комбинация дали ще е видима разликата от тези 6мм разлика? Просто имам задни 185/60/14 на 1-2 сезона , но искам отпред да сложа сега едни нови 175/65/14.Въпроса ми е от тези 6 мм разлика в диаметъра и 2 мм разлика в грайфера дали колата няма да заприлича на параход и да стане грозна гледка, просто нямам гуми да пробвам...Колата е 6-та хеч :) ако има значение след фейслифт ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти кажа само, че 10мм разлика е впечатляваща гледка - изпитано на Тойота корола.Ако 5мм е наполовина толкова впечатляваща гледка, ПО-ДОБРЕ недей! :);) Королата и Сивика се различават все пак...Най-добре, отиди в някоя "гумаджийница" и пробвай. Все ще имат такъв размер втора ръка за пробата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи и от марката на гумите за да го усетиш визуално, има по меки и по твърди гуми, естествено ако сложиш по меки 175/65/14 една ли ще намериш някаква разлика визуално

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да има разлика освен че едните ще са леко по тесни и с малко повече грайфер :) 185/60 = 185 мм(ширина) 60 процента(това е 60 процента от ширината на гумата а не 60 мм ;) ) затова че то е почти едно и също 175/65 ще се разпъне пък за сметка на 5-те си процента повече ;) слагай карай смело

Редактирано от fresh4y

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като височина са едни и същи, но мисля че като караш с гуми с различна широчина ще се отрази доста на стабилността на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с абсолютно същия размер гуми 175/65/14 (зимни) отпред и 185/60/14 отзад. Въобще не стои грозно щото разликата не е толкова видима и дава по-нисък разход на гориво, за зимата слагай по-високи и тесни гуми, да нямаш проблеми. И аз карам 6-та хеч !!!

Редактирано от PredatorBS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...