Jump to content
В16А2

Смяна крушка Del Sol (Дел Сол)

Recommended Posts

Написах заглавието така, за да може следващия път когато някой търси подобна тема - да намери - аз не успях. :lol:Та изгоря ми едната крушка и въпроса е как да си освободя място за да бръкна да я извадя и да я сменя - от страната на шофьора е това.Почетох из разни чуждестранни форуми, но не можах да разбера абсолютно нищо друго, освен че колата била правена от малки японци с малки японски пръсти и било тясно и много трудно да се бърка - особено за смяна на крушка от страната на шофьора. :lol:Да поясня, че не съм монтирал аз ксенона, купих колата с него - но ми се струва интелигентно монтиран. Сменял съм крушка - но на CRX 2ген - е нищо общо няма :)

Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какъв е проблема????? За 4 мин. ще сменя 5 бр. крушки, а рацети ми не са малки :D Смяната на крушката е точно като на 2ра ген.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакво място зад фара, 1-2 см и почва казанчето за водата. Не мога да го сваля казанчето (в един форум някой беше написал, че се сваля и така ставало).Виждам къде е щифтчето дето се дърпа, виждам от къде трябва да хвана крушката, за да я издърпам - просто не мога да бръкна - изобщо?

Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я направи една снимка да се види как изглежда мястото

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да повдигнеш казанчето на хидравликата(вдига се само на горе) и се отваря достатъчно място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казанчето на хидравликата се издърпва на горе и после леко на зад го придържаш със свободната ръка докато сменяш крушката. Като бръкнеш във фара ще набараш много тънко като тел желясце натискаш и в страни и се разкопчава крушката :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси и на двамата за жокера за казанчето на хидравликата - сега слязох и пробвах да го сваля - мисля че се освобождава достатъчно място - утре на светло би трябвало да си сваля крушката без проблем. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е точно, само че не мога да си намеря крушка сега. :unsure:

 

Публикувано изображение

 

Навсякъде се продават само крушките (без фасонката и окабеляването). Шибани жабари.

 

Някакъв вариант да се смени само крушката? (Не ми се занимава, ама ако не намеря още известно време..)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клоега, фасунга и инсталация имаш вече монтирана. След като повдигнеш казанчето и събориш маншона на фара се наведи и погледни самата крушка, на нея пише - OPEN и LOOC завърти я на опен и я издърпай назад без да се сваля самия цокъл на крушката-металният. После ще видиш каде са ти конекторите и от там ръзкачаш и закачаш. успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Benji, не се изразих правилно :smile1:

 

Крушката си я свалих, откачих си я от конекторите - това горе на снимката си е моята крушка (изгорялата).

 

Проблема е, че по магазините продават само крушка без кабелчетата:

 

Публикувано изображение

 

Италианска им работа. Ще поръчвам от ebay..

Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчай на колегата харпи той има каквото ти трябва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ebay само разни братлета от САЩ/Япония/Китай предлагат такива Plug&Play китове за смяна, около 10-15$, но ми искат $40 доставка до Италия ;) А иначе @ReSPecT: от колегата bktuning си взех за предишната кола фарове Angel Eyes и ксенонче и останах супер доволен, но едва ли праща извън граница, не съм го питал де.

Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...