Jump to content
Kikata

Кабели за свещи

Recommended Posts

Колеги, карам английски Сивик от 95г. - 1.5 VTEC-E 90кс - МА9. Последните няколко дни от високата влажност трябва да търкам кабелите на свещите за да запали.Не мога да разбера какви кабели да си взема обаче, още не съм питал по магазините. Видях мнения за Тесла, Бреми и Моторкрафт. Бихте ли ме насочили какви да взема?Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих си взел Bougicord, но досега не съм виждал някъде да се продават. И на двете коли съм бил с такива през цялото време - те не си знаеха годините и си бачкаха безупречно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, на сайта им по каталог обаче нямат кабели за моя модел. Косер пък нямат Тесла, но имат Бреми за 125лв. комплекта.Изненадата е, че Киров имат Бош кабели поединично и ми излизат на по-добра оферта. Взимам и свещи от тях и достатъчно за този непредвиден разход.Дано!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, ама не. Кабелите на Бош не ги харесах. Сравнявайки ги с моите, пластмасовата тапа на лулата при тях е гумена, кабела е по-мек и по-дълъг, лулата им е по-къса, и още няколко несъвършености, които няма да изброявам. Пише че са произведени в Обединеното Кралство, щото ако беше Великобритания щях да отворя съвременна карта да не би случайно да са колонизирали някой без да знам. Замерих съпротивление на оригиналните кабели и новите на Бош - едно и също е - около 10к (ръководството учи че над 25к са за хвърляне). Утре взимам японски нжк свещи и чакам пак да завали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле гледам ,че си от София,а там има Евро 07 доста офиси и магазини. Аз работя във тази фирма,не че да се хваля,но просто при нас има на доста добра цена истински японски кабели. Мога да гарантирам със името си и форумния си ник ,че кабелите са много истински ! Ето ти направо номерата на кабелите и цена ,отивай и ги лапвай,няма да имаш грижи!SEIWA ; N- 73031 ,цена 60лв със ДДС.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре взимам свещи от вас, кабелите са здрави. За сравнение днес гледах ръководство на Пежо 309 от 92 година - там замерване на съпротивление няма. Пише ако са кални, да се избършат. Ако са скъсани, тогава да се сменят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ръководството на Пежо може да няма, но в това на Хонда има дадени съпротивления и кабелите трябва да се премерят и сменят когато съпротивлението превиши границите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм купувал на TESLA. Според рекламата използват американски проводници. Като цена са в средния клас, лично аз съм доволен от качеството на изработка, колата си работи изрядно с тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...