Jump to content
Foka

Какви трябва да са размерите на сивик 6г с 15-ки джанти?

Recommended Posts

При 15-ки джанти какви гуми трябва да сложа? По каталог мисля, че беше 195/55/15 ,но проблем ли ще е да бъдат сложени 195/50/15 или някакъв друг размер ще е по позходящ. Проблем ли ще е за окачването тази разлика или за нещо друго? Джантите мисля, че бяха 7J

Редактирано от Foka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз съм с 6 ген Гумите ти трябва да бъдат 195/50/15 иначе ще ти лъже километража. Примерно ако си на 55 балон на гумата като си на 100км ще ти показва 96 ...........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв мотор ти е Сивик-а?

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5-та,6-та VTI Японка по каталог я дават със 195/55 R15 Англичанка малкия Vtec и B18 също са с този размер.Мисля че той е най-удачния за R15 на Сивик 6г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешка, ако си с д14-ка, най-удачния размер е 195/50 за 15", защото стандартно излиза със 175/70 13". В доста сайтове си има каклулатори за гуми и можех да видиш кой ти е оптималния размер на гуми. На д15-ката ди дават 175/65 14", на нея нак малка разлика ще и дават 185/55 15", но и със 195/50 ще си ок. При д16у7 е същото като при д15-ката, а на д16у8 са 185/60 съответно 195/50 за 15" са най-добре. Единствено ако караш ВТИ размера е 195/55 15" .

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешка на D14Z2 1999-та оригиналния размер е 185/60R14 Който не вярва мога да му снимам оригиналната табелка на колонката на вратата.Ако бях в Германия бих сложил 195/50 Р15 но тук по нашите прекрасни пътища е по добре 195/55.Опитах със 195/50,но ги изхвърлих за 5-6 месеца след шофирания във дъждовно време и срещата с няколко дълбоки дупки.Появата на балони ме накара да ги сложа първо задни а в последствие направо минах на 195/55R15 макар и малка разликата се усеща колата е малко по-височка и за сега няма проблеми.Всеки сам си решава аз минах вече 40 000км с 195/55R15 на D14Z2 и няма проблеми и съм по доволен от 195/50.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегатa '"rulemaker" Тази кола НЕ Е VTI а сам можеш да се убедиш какъв е оригиналния размер гуми.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за грешката, не съм много запознат с тия пусти Роувъри :)

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съжалявам за колегата "rulemaker" явно не може и да чете какво пише на табелката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата беше за Сивик 6ген, а не за Роувър 5ген и 6ген със хондов двигател

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е с d15z6 японски хеч. В един сервиз казаха, че трябва да е 195/55/16 но цената на 195/50/15 е доста по ниска и затова се чудех дали няма да има някакъв проблем, но явно всичко ще е наред :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми виж какво ти пише на колконката на шофьорската врата и по този размер ще се ориентираш какъв ти трябва на теб. Иначе това е инфото за твойта кола http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/4361.html

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rulemaker то и купетата като твойто не са повече хонда от англичанките,че и те са мнооого по-далече от Хонда завода в Япония.Ама тва е друга тема сори са Офф-а.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...