Jump to content
rothmans101

Конски сили

Recommended Posts

Отговаря ли точно една конска сила на двигател на силата на един кон, някой да ми обясни защото на времето съм пропуснал часовете по физика. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай малко уики:Конската сила за пръв път е била предложена през 18 век от Джеймс Уат (James Watt) (1736-1819), когато е оценявал мощността на своите парни двигатели. Сравнението е било при изпомпване на вода от рудници, пазарлъкът е бил, че неговият двигател ще изпомпи вода колкото един кон, въртящ помпата чрез обикаляне в кръг. Тогава се е смятало, че един кон има сила (мощност) да повдига 330 фунта (150 kg) със скорост 100 фута (30 m) за минута. По днешни мерки, това се равнява приблизително на 746 W.Та заключението е, че 1 к.с. е равна на силата на 1 кон. ;)

Редактирано от MachineMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми ко коня е бил нещо болнав или пък то пак е същото за колите примерно различните марки са като различините породи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно още от тогава са тръгнали добавките в горивото. Ако нахраниш коня със специален зоб (смески с специални витамини и минерали) ще стане кон и половина, направо ще подпали копитата :thumbs1: п.с. - Имам близък роднина ветеринар, мога да съдействам с информация за подсилени хранителни добавки за коне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то пак е същото за колите примерно различните марки са като различините породи

Хаха, така излиза, че 1 конска сила на Хонда (например) не се равнява на 1 в Мерцедес :( !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да, те немските коне са препили с бира и йм е тежко да бягат !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кои коне колко бягат ама моите все са гладни !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...