Jump to content
demon89

спуках картера

Recommended Posts

Здравейте,както се разбира от заглавието спуках картера на хондичката :lol: Мисля да го лепя,но понеже не съм я правил тази процедура до сега ще съм много благодарен на всяка информация която можете да ми дадете.С какво да го залепя?Как точно? Трябва ли да го третирам с нещо преди да го залепя? Ударът който понесе не беше голям,но явно е бил достатъчен.Нямах време да го огледам добре,само видях локвата отдоло,проверих маслото в двигателя (почти никакво след 5 часа престой),долях и се прибрах.Предполагам,че няма каква друга причина да има освен картера???И още един въпрос задължително ли е да сменя и гарнитурата на картера(предполагам,че да но все пак да питам).Предварително благодаря за инфото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, картера можеш да го завариш ,защото това лепене ми звучи гнило. Моя картер на Д16а8 беше пробит от парче биела имаше около 4-5см дупка завахме го и нямаше грижа , но гарнитурата я смени около 20 лв е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един бивш колега беше лепил неговия (Audi A3) мисля,че с лепило на Бизон(или там както е ) и за това първо се сетих за липине,инече и заварката е вариант.Малко разяснение относно савлянето на картера можеш ли да дадеш,има ли по-специфични неща за който трябва да внимавам?

Редактирано от demon89

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Картера се заварява. На аудито е алуминиев. Не че не се лепят и поцинкованата ламарина и алуминият, но по добрият вариант е да се заварят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок мерси за инфото утре ще видя какво ще го правяпонеже един колега ми е пратил ЛС,че продава картер като за моя двигател и се чудя дали да не го взема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...