Jump to content
pgh

Какви джанти на ще и отиват

Recommended Posts

въпроса е в заглавието, а колата е отдолу ;)

Приемам всякакви мнения... например "еленови рогца", спици и т.н. също може и снимки на джанти или друга кола с някакви джанти

за налагане на фотошоп няма нужда да си играете това го мога и сам ... само мнения искам да събера малко

Имайте предвид, че отзад не са дискови спирачките и картинката с много изрязана джанта не е от най-яките ;)

Публикувано изображение

Редактирано от pgh

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.avtogumi.com/sim/sim.htmlПоиграй си малко там и ще стигнеш до извод за себе си. За съжаление няма 7 ген седан, но можеш да ползваш 6 ген седан (написали са го 1997 sedan)А размера какъв ще е? Аз мисля, че 16ки са идеални ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз като видях долните и направо... ;)

 

Публикувано изображение

 

Не бях срещал такава джанта преди, още по-малко съм подозирал, че ще я има точно за 7-ма седан. Въпреки, че барабаните отзад се виждат, ми изглежда много симпатично. Размерът е 17".

Друго предложение е допълнително предлаганите от Хонда за модела 16" (за RS Ferio са стандарт). Лично на мен много ми харесват, до степен да искам да си ги купя от САЩ, но като сметнах, транспортни разходи, мита, данъци, посредници и пр., и се отказах много бързо.

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

Ето и малко "спици". Аз афинитет към тях нямам, но това не значи, че и ти трябва да си така. Вкусът е нещо строго индивидуално. Първите две са 16" (моделът си е на Хонда), а най-дясната е 17".

 

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

 

Следващ вариант е т.нар. "петолъчки". Ето едно копие (реплика) от ENZO на джанта на OZ Hydra, до нея е оригиналът. От качеството на картинките не можеш да добиеш вярна представа, но OZ-то изглежда много добре наживо.

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

Ето още едни "петолъчки", докато сме на тази тема:

 

Публикувано изображение

 

Ето и малко по-различни:

 

Първата е от Acura и е с 5 болта. За да сложчищ точно таква е занимавка (прави се конверсия и се подменят бая чарколяци), но има подобни на ENKEI (най-дясно):

 

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

 

И накрая да приключа с няколко интересени адреси, свързани с темата:

 

http://www.performancealloys.com/

http://www.alloywheels.com/

 

И двата с в UK и (поне първите със сигурност) пращат до нас. Може да поръчаш и до посредник в UK и да ти ги донесат за 1 лира на килограм до България. И докато сме на тема UK, виж тези: http://www.wolfrace.co.uk/wheels.php. Имат модели, които ми харесват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето лично мнение, е че джантата е красива, когато е по-широка или с по-малък офсет (ЕТ). Целта е като погледнеш колата отпред или отзад гумите да не са хлътнали навътре, а да са широки до ръба на калника (или да стърчат навън ;) ).

Ето пример:

Не красиво -> Публикувано изображение

 

Красиво -> Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ииииииииииии ..... златни сте !

Петолъчките на ОЗ ще са май ама да видим някой може нещо друго яко да предложи...

до тук те най-много ме грабнаха

 

и тези ми харесват, седят много добре на черна кола, но при мен ме съмнява че ще е добре:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

По-грозни джанти от тия трудно могат да се намерят! pgh, моделът на който си се спрял, е много красив и стои перфектно на всякакъв цвят, дори на сив металик!

 

Публикувано изображение

 

ROTA произвежда реплика на тези джанти - моделът се казва Torque и изглежда умопомрачително! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Петолъчките на ОЗ ще са май ама да видим някой може нещо друго яко да предложи...

до тук те най-много ме грабнаха

...

Ето още малко снимки от OZ-то:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Както ти казах вече, има реплики на ENZO, който се произвеждат и в момента. Виждал съм и двете, и въпреки че ENZO-то е реплика, има нещичко, което не му достига за да е като OZ-то. От друга страна пък те този модел вече не го произвеждат, така че ще трябва да е някакви залежали складови наличности или втора ръка. Ето какво произвеждат в момента: http://www.ozracing.com/at-team/wheels/cho....2006/-16-17/en.

Ето и ENZO: http://www.enzo-wheels.com/AlcarKonfigurat...p;fdi_key=13591.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Borbet LV5 17"

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от eDaniel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При избор на джанта не бих се допитвал до общественото мнение, особено когато нещата опират до вкус.7-а серия си е стандартно с 15 цолови джанти. По-големи не слагай, защото и така возията на Сивик не струва. С голям цолаж съвсем ще я развалиш. Пък и ще разбиваш по-често ходова част. Джантите с ниска гума също са уязвимо място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично допитването за чуждото мнение в случая ми бе полезно. Получих предложения, които не бях виждал по магазините в които съм ходил до момента.Да нещата опират точно до вкус и със сигурност ще си взема джанти които ми харесват на мен... просто се възползвам от идеите на колегите :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Получих предложения, които не бях виждал по магазините в които съм ходил до момента.

...

Ти видя ли линковете от горното ми мнение? Ето пак, директно за модела:

 

Performance Alloys 16", 4x100

Alloy Wheels 16", 4x100

 

И има да глее-е-едаш... ;) Това са джанти конкретно за твоята. Според мен ням смисъл да се "точиш" на какви да е модели (били те и много красиви), при положение, че не можеш да ги сложиш на колата по никакъв начин.

И двете фирми пращат до нас, но по изгодно е да ги пратиш до посредник в UK и от там до България. Аз у нас, поне за Сивик, не съм виждал добри оферти (в смисъл премливо съотношение цена/качество/наличност).

Ето едни подобни на онези, които беше харесал горе (16"):

 

Публикувано изображение

 

И според мен няма да стоят добре на сребрист автомобил. Ето един Кибик с черни капли:

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...