Jump to content
Diyan_Petrov

Теч на масло

Recommended Posts

Здравейте, до преди малко сменях маслото на скоростната кутия, всичко си стана ок. Това което ме притеснява, е че беше доста омаслено около скоростната кутия. Имам в предвид не малко зацапано и покрито с прах и пепел, а масло което си е все едно сега хвърлено. Количеството което източих от кутията беше по преценка около 2 литра толкова и налях. Сега се чудя от къде идва това масло. Ако имате някаква идея или сте имали подобен проблем моля споделете от какво е или може би какво е. Благодаря Ви предварително. Колата е Civic hatchback 1,5 93г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или картера или от скоростаната кутия. Ако е светло маслото и е отдолу на ск кутия, залагам на семерингите на вътрешните карета :) по 8-10 лв парчето са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор. За теч от картера не е защото огледах хубаво и не е от там. За теч от скоростната кутия не съм сигурен. Но наистина маслото беше светло и отдолу на скоростната кутия, от това си правя извода да проверя тези семеринги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здаравейте,след като вчера ме насочихте към евнтуален проблем от семеринги на вътрешните карета. Искам да Ви помоля да споделите труден ли е ремонта, има ли някаква тънкост или чалъм при смяната им? Всяка една информация би била полезна стига да е във връзка с ремонта. Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо сложно. Просто трябва да поразглобиш малко по предното окачване за да може да извадиш карето. Семерините се вадят като пъхнеш една права отверка под тях и напънеш.Излизат супер лесно. Новите като цяло се набиват лесно , просто трябва да гледаш дали влиза на право. За да не я натрапиш примерно едно пънче подложи и по него с чука. !!! Загледай колко са вкарани старите на вътре, защото нищо не ги ограничава и може новите да ги вкараш много.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да помоля ако някой колега има някаква допълнителна информация за тези семеринги на вътрешните карета да сподели. Имам в предвид нещо като номер или размери . Защото днес ходих в повече от 5 магазина за авточасти в Русе и още докато им кажа за какво иде реч вдигат раце и викат ооооо не знаем трябват размери или ги смакни и ги донеси.Благодаря предварително:lol::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си взимал тези семеринги от официален представител (Бултрако), единия е на цена от 22-25 лева оригинални. Звънни и по ВИН номер ще ти кажат цена, без да търсиш размери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...