Jump to content
Guest ikurtev

масло трансмисия тип S40 на Civic 1.4 '98

Recommended Posts

Guest ikurtev

Моля инфо за маслото в скоростите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

каквото и в двигателя, но гледай да е поне полусинтетика :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ikurtev

tnx. попаднах на инфо в нета, че HONDA MTF е нещо по различно от обикновеното моторно масло. обадих се в CASTROL и там погледнаха в каталога. за конкретната машина пише референс към дилъра на HONDA. до '95 наистина може моторно 10W-30, но за по късните модели препорачват въпросното MTF. казват, че може да се сложи за временно и ммоторно. та в нета пишат, че може да се появят проблеми със синхроните, ако се кара с 10W-30, иначе като вискозитет HONDA MTF е като 10W-30. в бултрако няма HONDA MTF( manual transmition fluid ).моля за мнение.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic

Здравейте, колеги. :blink: Човека с трансмисията е мой приятел :DЩе се радвам ако дадете инфо за проблема с маслото....Аз още не съм направил 50 хил. с моята, иначе и аз щях да се чудя какво да сложа...П.С. Иване, аз съм на Иван Марин синът :D Добре дошъл.Само за твое инфо, ако още не си се ориентирал във форума,... тук има страхотен майстор, който прави само японски коли. Давам ти кординати, за да си ги имаш и да не ги търсиш из форума:Сашо - казват му Омбре.мобилен: 0889 534686, или офис: 963 4015Самоковско шосе 60Може да те консултира и смени всичко ;) Успех в избора, не бързай, събери първо информация - смяната лесна работа ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

П.С. Иване, аз съм на Иван Марин синът :D

<{POST_SNAPBACK}>

.....Генералско чедо? :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic

.....Генералско чедо? :blink:

<{POST_SNAPBACK}>

Внуче :D но малко далечно, няма да строяваме сега взвода :D Редактирано от Dominic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ikurtev

здрасти емо,да ти кажа, че по този въпрос има много различни мнения. но това, което пише в сервизната ми книжка е ясно, че за времено може моторно, но иначе HONDA MTF. разликата е в някакви добавки, едни пишат, че имало повече калций...!!!! така и ли иначе коментарите се свързани с работата на синронизаторите. без да претендирам за компетентност в областа на маслата, мисля че не е случайно препоръката за HONDA MTF. по форумите отвъд океана пишат за заместители от сорта на REDLINE и AMSOIL. и още нещо, ако ще е моторно, дали да минерално или синтетика, и тук хиляда мнения и все различни. някой казват че синтетиката е лоша , други нямат грижи. и всичко се върти около работата на синхронизаторите. странно ми е защо в бултрако няма такова масло???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic

здрасти емо,

......

. странно ми е защо в бултрако няма такова масло???

<{POST_SNAPBACK}>

А аз доколкото разбрах от бащата - ти си питал в Бултрако и те са казали, че трябжа да направиш поръчка, е за колко пари ще докарат такова? Странно е, че нямат в наличност, но е интересно каква ще е цента ако го поръчаш?

 

Аз знам примерно, че за моята сивик 5та ген. си струва от тях да взема ангренажен ремък. Към 100лв. е, т.е. двойно по-съп от другите магазини, но поне е оригинален и му дават не 50хил, а 100хил.

 

Ако цената на маслото е в някакви допустими норми, може би си струва да се поръча от тях, поне ще е с доказан произход, пък и се сменя на 50хил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iSpider

35 лева литъра беше лятото като го сменях в един сервиз около Габрово (доста добър между другото, но е на кофти място и доста хора не са чували за него), оказа се че тогава имаше само 2 варела в България ако съм разбрал правилно ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pepi

Знам го този пич в Габрово - Стойно се казва аз ходя при него. Той ми препоръча евтин заместител на кастрол полусинтетика 10 на 40 и струва около 15лв за литър. Кара vti 97.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

Знам го този пич в Габрово - Стойно .... Кара vti 97.

<{POST_SNAPBACK}>

...........и и иска 15000лв :D:blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BasiDi

Проверих на няколко места - навсякъде препоръчват MTF. Проверено при 2 годишна (до момента) експлоатация с 10W30 не възникват проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ikurtev

предполагам, че повечето от вас ще погледнат негативно, но работата с маслото за скоростите на CIVIC след '96 е според мен е важен. тук предлагате моторно 10W-30/40 API SH SJ или пък 5W-40. така и аз направих, но запазаих старото масло, което източих от трансмисията ( ще приема, че то е HONDA MTF колата не е обслужвана в BG!!!). та понеже имам познати в лаборатория, където могат да изследват маслото, дадох проба, както и проба от маслото, което сложих 10W-40 полу-синтетика. нещата не изглеждат никак добре. двете масла нямат почти нищо общо. както бях прочел по нета. в HONDA MTF има 1.86% КалциевФосфат, 0.5 % ФосфоренФосфат. като цяло 0.92% Калций. освен това начина на производство е на базата на каталитичен крекинг, при които се получяват много чисти (базови) масла, в случая сулфатите са 0. температурния диапазон е: Flahs Point 306 Pour Point -48 Density 0.71.пробата от моторното масло е много далече от тези данни, като най съществено е липсата на калций, голямото количество сулфати 1.5, Flash Point:147, Pour Point:-35,Density 0.88.така, че колеги аз не знам дали да не сложа пак старото масло и да търся заместител в BG, което май е трудна работа. за инфо в бултрако ми казаха, че имали проблем с доставка на HONDA MTF.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

да, HONDA MTF е синтетично масло, така че е нормално сулфатите да са малко (или 0) докато полусинтетиката е минерално масло с подобрени свойства, но остават и негативите на минералното масло.пробвай в лаборатория някое синтетично масло, водят се HC (HydroCracking) или TechnoSyntese. Това не е изцяло синтетично естерно масло, пак се получава от нефт, но процеса е много по-високотехнологичен от производството на (нормално) полусинтетично маслоС 2 думи, сравняваш ябълки с круши.ред: имам половин литър ELF 5W-30 пълна синтетика (HydroCracking), с каквото съм в скоростите в момента - ако искаш мога да ти дам за лабораторната проба. то най-добре да извадим от скоростите работило, но става сложно

Редактирано от Magnum

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ikurtev

не знам защо си решил, че HONDA MTF e синтетично масло, от това което ми казаха (използва се газова хроматография ) HONDA MTF е полу-синтетично масло 41.8% синтетика. разбира се, че ако имаш желание можем да се видим и да дадем проба от маслото, което използваш. така, че не знам кое са ябалките и крушите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum
не знам защо си решил, че HONDA MTF e синтетично масло, от това което ми казаха (използва се газова хроматография ) HONDA MTF е полу-синтетично масло 41.8% синтетика. разбира се, че ако имаш желание можем да се видим и да дадем проба от маслото, което използваш. така, че не знам кое са ябалките и крушите...

<{POST_SNAPBACK}>

начина на производство е на базата на каталитичен крекинг, при които се получяват много чисти (базови) масла

<{POST_SNAPBACK}>

тези масла ги водят пълна синтетика. въпреки че думата "синтетика" предполага единствено естерните масла да са наистина 100% синтетика. подхода е различен, резултата е сходен ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ikurtev

няма да споря с теб. просто препредавам, това което ми казаха. мисля, че хората, които се занимават да кажем научно с тези неща имат представа какво казват. може да е проблем на терминология, но това какво променя нещата по отношение на маслото. смятам е ясно, че е добре да се позва HONDA MTF. аз лично не сам компетентен по въпроса с маслата и за това питам. освен това по останали форуми (имам предид руски и американски) коментират точно това, че е добре да се използва оргиналното масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest edikoisi

защо се занимавате с глупости след като HONDA MTF 2 струва към 15 лв тук а и в БГ ще е толкова а за тея пари кво свясно масло ще купиш....поръчаиси тожа което трябва да бъде...и си готов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ikurtev

проблема е, че не мога да го поръчам или по точно бултрако не могат да го доставят. не става въпрос за пари. и не мисля, че "глупост" да се ползва продукт препоръчан от производителя. ти имаш ли възможност да поръчаш там, разходите и бирата са от мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest edikoisi

никакъв проблем ако може да из4акаш 1 месец.....ина4е по автобуса малко кофти мноо са смотани само мрънкат за пари неща да ги храня :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ikurtev

10nx, ще чакам, както разбираш нямам голям избор. дай ми сметка да ти пусна кинти. само да не те притеснявам, иначе за автобуса поемам разхода, едва ли искат повече от 10 пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest edikoisi

няма нужда да ми пращаш пари..края на май на4алото на юни съм в бг щемина през софия само ми даи тел като съм на калотина да се чуем каде да се видим със кола съм няма нужда од плащане на рушвети само кажи колко ти трябва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dragomirrr

Момчета не се излагайте! Карал съм и с Приста ЕР80w90 около 15хиляди(не го препоръчвам естественно). В момента съм с Приста Лидер 10w40 и в скоростите и в двигателя. Всичко е ок.МАСЛОТО НА КУТИЯТА Е КАТО НА ДВИГАТЕЛЯ! С други думи-моторно! Не робувайте на марки и абривиатури. Тези скорости не изискват масло със свойства за хипоидни предавки(EP). Карам Хондата от 10 години, а с масла се занимавам от 11. Слагайте по-добре полусинтетика(10w40). По устойчиво е на висока температура т.е. на окисление. Препоръчам около 30 хил. км пробег. Машинен инженер съм по образование и съм управител в автоцентър Диком-Пловдив. Имам доста Хонди като клиенти в сервиза...Ако някой се интересува: 032/674774-Драго....и между другото...пълен анализ на масло е около 500лв...сигурни ли сте какво точно сте проверили???Който не разбира-да пита. Не е срамно! Но да си пишем празни приказки...Ей, някой да не се обиди сега :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dragomirrr

опааа не съм видял годината. всичко горе е за модели до 96година!!!!значи за след 96 наистина е тип MTF. предлагам такова на Тexaco MTF-13.20 лв/л. Трябва да има такова по цялата страна в автоцентровете на Приста ойл/Техасо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

опааа не съм видял годината. всичко горе е за модели до 96година!!!!

значи за след 96 наистина е тип MTF. предлагам такова на Тexaco MTF-13.20 лв/л. Трябва да има такова по цялата страна в автоцентровете на Приста ойл/Техасо.

<{POST_SNAPBACK}>

а добре, не сте ли се замисляли какво се е случило през 1996та година? защо до преди 96та година скоростите поемат двигателно масло, а след това - не. а скоростните кутии са еднакви, моделите съвпадат.

 

също така до преди 2002ра година хонда препоръчват за двигателите масло 0W-30, и дилърите продават такова масло (полусинтетика или пълна синтетика) с напис ХОНДА.

а след 2002ра година хонда изведнъж почва да препоръчва масло с вискозитет 0W-20, и пускат туби с масло с надпис ХОНДА

И ако си купил една и съща кола преди 2002ра и след 2002ра, маслото за двигателя е различно. въпреки че двигателя е еднакъв, цялата кола е същата.

 

всичко това е за екологиите. с по-тънко масло се постига по-нисък разход на гориво и по-ниски нива на изгорелите газове. и данъците на хонда намаляват от това.

 

а и хонда има печалба ако си купувате масло ХОНДА а не каквото на вас ви харесва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ikurtev

edikoisi пратих ти на лични инфо.драго мерси за предложението, не са ми искали пари за анализа, защото са ми познати. предполагам, че след като се занимаваш от много време с масло ще потвърдиш че HODNA MTF е ралично нещо от моторно масло със същия визкозитет. ако можеш ми прати линк за Texaco MTF. 10nx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ikurtev

maqnum, не разбирам защо се опитваш да ме убедиш, че кутиите са еднакви. да може да имат един и същ номер, но това значи ли, че отвътре всичко е като преди 96. да не би да си работил за HONDA....на всякаде по нета можеш да намериш инфо по въпроса, кутите са други, но ти явно имаш собствено мнение по въпроса. и като гледам само ти така мислиш. и не смятам, че тук е мястото за такива спорове. между другото се обадих в Castrol и ги питах, какво могат да ми предложат за този модел, и по католога им пише реферанс към дилъра на Honda. това пак е конспирация на Honda може би..........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dragomirrr

Пробвайте да намерите отговори на въпроси за масла на: www.ddtoil.hit.bg и съответните линкове. Скоро не сме го обновявали, но все пак...Някои неща аз съм ги писал така, че ако има нещо питайте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...