Jump to content
plevel

Проблем със спирачките на Акорд

Recommended Posts

Здравейте, имам следния проблем с Акорд, когато натисна спрачките ABS се включва за момент и след това се чува някакво бръмчене доста осезаемо и колата не спира както трябва. Лампата на ABS не светва изобщо но той не работи както трябва. Педала на спирачките при първоначално натискане потъва почти до долу и се чува някакво съскане. С две думи спирачките никакви ги няма. Когато напомпя педала спира нормално. Мотора е F18A3 колата е Акорд 5та генерация. Дайте мнение и съвет какво да правя. Благодаря Ви предварително!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потъването звучи като гумички на главния спирачен цилинтър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, имам абсолютно същия проблем, а майстора при който ходих ми разправя, че трябва да сменя апарата на АБС-а, но нещо му нямам вяра. АБС-а при включване прави 1-2 щраквания и после някакъв звук като силно бръмчене (не мога даго опиша с думи) и спирачките не спират. трябва да пусна педала (бръмченето спира)и пак да го натисна за да спре.помагайте колеги, че зимата на сняг направо не си представям как ще спирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте да изключите АВС и ще разберете със сигурност дали е от моторчето на авс или просто е дошло време за смяна гумичките .Буксата за абс при мен се намира от лявата страна и е оранжава на цвят изключи я и трябва да ти светне таблото аз вчера правих спирачки и така изключих авс за да проверя дали всичките колела ми блокирват

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, изключиш АБС-а и колата спира нормално /като кола без абс !!! !!! /. на пясък гумите провлачват, но го няма онзи бръмчащ звук. може пък да е прав майстора - апарата на АБС-а е за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де. Явно повредата не е често срещана. Ако ми е повредена спирачната помпа,ще губи ли течност или не? Кажете поне какво представлява или как действа апарата на ABS? Искат ми 200 лева за стар апарат а не ми се дават особено... :D Моля Ви, давайте мнения!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...