Jump to content
Radooo

вибрации в купето

Recommended Posts

От година и половина карам хонда сивик 1.6 vtec 110к.с.2001г. 7ген. Малко след като я куих забелязах ,че около 1000об/мин. се появява вибрация в купето.Вибрират волан;предни седалки и пода.При отлед отдолу когато двигателят достигне или преминава през тизи обороти се забелязва силно ратрисане на катализатора.Докато двитателя почти не променя лулеенето си.Може ли вибрациите да са от катализатора или има и нещо друго.Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж първо тампоните на двигателя,да не би да имаш закъсан,скъсан и т.н. Едва ли от катализатора ще ти тресе цялото купе ,освен ако не е пълен със шишарки :) А за това ,че двигателят ти не се тресе,колега,чувал си за резонанс нали?

Редактирано от Diego

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да чувал съм за резонанс,но когато хвана с ръка рамата под тампоните към нея не се подават вибрации и рамата не се тресе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах в пред вид,че вибрациите ти може да се получат от двигателя към купето и купето да резонира и после всичко хлабаво да ти трака.При мен се оказа тампона около скоростната кутия!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата преди мен, проблема най-вероятно е в тампоните на двигателя. Не е нужно да е скъсан, за да тресе. Ако някой от тампоните е изгубил еластичноста си, т.е. е по-твърд и не обира вибрациите на двг. Тогава всичко отива директно по купето. Не мога да съм категоричен без да съм видял колата. Няма проблем, който да не може да се реши. За начало трябва да намериш някой, който си разбира от работата. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...