Jump to content
Hack0

Swap D16a (d16y8, 127hp)+d14z4 към B16a (b16a2, 167hp)

Recommended Posts

Въпроса е следния. Към момента карам d16a на на англичанка. Сменил съм компа с п28 на обд1 и съм го чипнал. При смяната с упоменатия двигател ми остана пълен сет от фабричния двигател - d14z4 и с няколко липсващи дреболии от там си седи целия комплект - алтернатори, стартери, полуоски, инсталация - всичко.Сега съм си намерил b16a, пак пълен суап или поне според продавача. Ето точно какво ми предлага:---it is a b16a (jdm version of b16a2)167 bhp dohc, it will come with y21 5 speed manual gearbox ,both driveshafts,p30 ecu,engine loom,starter,alternator,distributer,power steering pump,air con pump ,radiator and all engine mounts . just like the d16a you boughtthis is obd1 , as all b16 from del sols are---Въпроса е: какво от тези части мога да не вземам (с цел по ниски транспортни разходи, а и понижение в себестойността на поръчката) - имайки предвид, че имам 2 двигателя, кои от упоменатите части мога да не вземам? Знам примерно, че моя си комп с правилния firmware трябва да заработи с новия двигател, който също е обд1.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо четене, комп-а които имаш ще свърши работа, и евентуално радиатора може да стане (на B16 са малко по широки гърлата, но пак става от D серия). Останалото няма съвместимост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...