Jump to content
Barba

Модификации по двигател F20a4 (prelude)

Recommended Posts

Здравейте, понеже не съм толкова на ясно все още и по точно незнам какво да търся за следната идея. Това което ме мъчи, е че искам да си зема прелюд (5ген.), обаче за х22 парите май май няма да ми стигнат, Затова търся алтернатива на ф20а4 двигателя. Та въпросите са ми :Как мога да направя Ф20а4 двигателя да е в=тек?Има ли варианти за смяна на главата с по малка от Б сериите ?Най - добър вариант за разход - мощност. // Тежината на кракът не се предвижда. // Цел : Втек, повече power. // Или грозен вариант турбиниране - обаче мисля че това е най-скъпо и ще ми е по добре да зема х22 вместо турбо. // Благодаря.Ако не е за технически ами за тунинг раздела моля преместете темата, забравих за раздела.

Редактирано от Barba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://forums.hondabg.com/index.php?s=&amp...st&p=440061Това май е единствения смислен вариант за смяна на главата (но и доста скъп). Иначе F20A4 двигателя има какво да го правиш. Пасват му всмукателен и изпускателен колектор от H23 или други F20/F22. Според мненията които съм чел в чуждоезичните форуми, главата на F20a4 си е доста добра. Повечето (май всички) SOHC VTEC глави от F18/F20/F22 са предимнo за икономия. Най-добрия вариант е ако икаш да правиш нещо по главата е да сгъстяваш, полираш, портваш и евентуално смяна на разпр. вал. F22A* двигателите дават резултати около 160-180 коня на колелата с подобни модификации. Това разбира се е много относително и може да ти струва колкото една H22-ка. Всеки според възможностите си (технически и финансови) си избира какво да прави по колата си. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...