Jump to content
H22_turbo_Vtec

Проблем със сонда или нещо друго

Recommended Posts

Проблем със сонда или и аз незнам от какво може да е.

История..

Бях си купил универсална сонда препоръчана от колега от форума.1во карах с комп от н23 и не ми даваше грешка.След като сложих оригиналният комп от х22а (П13) след 1-2 старта сондата светна.Показа 1 грешка.Нулирах грешките и процеса се повтаряше 3-4 дена докато не спря да се гаси дори и след нулиране на грешките.Появи се и 41грешка(1,41 грешка=сонда). Вчера видях, че буксата е в цялата в масло. Почистих буксата и лампата спря. Почнах с тестовете но колата се държеше твърде дразнещо ту върви ту не.Интерестното е, че върви си 1,2,3-в тек намалям и пак гас и все едно е 70коня тъпче яко и хоп чека светва след 10сек.Гася, паля и пак ситуацията се повтаря. Колегата Полиция ми прати оригинална от х22а днес отидох в сервиз смених я и пак на тестове.Изчезна тъпченето и чека не светва. Колата пак има от време на време аномалий (прекъсва за секунда) нещо като засичане се получава. Реших да пробвам дали показва грешки и показа пак 1, 41 обаче чека не свети.

 

Въпроси:

Въпроса ми е Може ли колата да отчита грешка без да ти светнал чека или помни старите грешки?Нулирам грешката чрез буксата долу в дясно при пасажера.

Греша ли някъде?Има ли нещо което мога да направя за да проверя от къде идва проблема?

Бях чувал, че х22а не става за диагностика с комп дето ти гледат всико.Вятно ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...