Jump to content
PARADOX_sf

Въпрос за кутии (д серия/zc)

Recommended Posts

Имам един въпрос свързан с кутиите на Д серия.Съвместими ли са диференциалите между различните модели кутии за Д серия? Смисъл кабелни и хидравлични, както и от такава от ZC мотор? Ако има разлики какви са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос свързан с кутиите на Д серия.Съвместими ли са диференциалите между различните модели кутии за Д серия? Смисъл кабелни и хидравлични, както и от такава от ZC мотор? Ако има разлики какви са?

Съвместими са, но тези от ZC са с по големи отвори заради по дебелите полуоски на двуваловата кутия, което ще рече че ако сложиш диф от ZC, трябва да сложиш и полуоските от ZC + каретата+семерините, които също са с по-голям отвор.Иначе захващането на короната върху дифа е еднакво за всички Д-кутии, което е добра новина за тези които искат къс файнъл драйв :( Редактирано от hondю

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зaбравил съм да напиша че и лагерите на дифа на ZC са различни, но мисля че се подразбира.

Редактирано от hondю

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

давам два жокера:1. Моята практика показва, че не трябва да се доверяваме на 90% от инфото в нета и най-сигурно е да се разглоби кутията и да се брои и мери на място, защото често стават изненади.2. Ако махате короната от дифа имайте предвид че болтовете са с обратна резба !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...