Jump to content
alex gti

Дросел от В18С4 на D16a8-concerto

Recommended Posts

Закупих въпросният дросел от В18С4 и имам желанието да го сложа на моят колектор от D16A8,ако някой колега го е правил моля са сподели какви точно интервенции трябва да претърпи колектора и какви дросела от В18С4 и каква е системата за връзването на моят външен МАР към този дросел.Блогодаря предварително на всички,които ще се отзоват. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз не съм го правил това но ще се опитам да ти помогна.Първо най важно нещо е диаметъра на всмукателя ти да е задължително поне 1мм по широк от дросела.Ако не е с дремел го остържи.Мап сензора ти е най малкият проблем,вързваш го където и да е по всмукателя,штуцерче ако няма можеш да си ползваш това което ти е за бензиновия регулатор вакумчето с едно тройниче си вързваш и мапа и регулатора.ТПСа там вече нз как е на твоя мотор за да ти помогна :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вързваш го където и да е по всмукателя,

Как ли японците не са се сетили. Ей тъп народ са да знаете. Колко лесно ставало, пък те му направили специално място на дросела дето ще измерва еднакво вакума на 4-те цилиндъра, няма да има завихрения и такива ти му незначителни работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вързваш го където и да е по всмукателя,

Как ли японците не са се сетили. Ей тъп народ са да знаете. Колко лесно ставало, пък те му направили специално място на дросела дето ще измерва еднакво вакума на 4-те цилиндъра, няма да има завихрения и такива ти му незначителни работи.
Щом казваш :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради това на по-новите модели го местят директно в/у дросела. По-малка дължина на пътищата => по-бърза реакция на датчика и по-точно измерване ;) Не че ако го върже както казваш ти няма да работи ама все пак малките неща са важни колкото и големите :dry: Все пак целта е да става по-добре, а не колкото да се каже че е сменил дросела (примерно).

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казах това имах в предвид щуцер на пленума близо ест до дросела(то на рънърите щуцери няма) защото има много коли по този начин вързани заводско но просто след подигравателната нотка която осетих не ми се занимаваше да ти пояснявам какво имах в предвид но след по нормалното ти пояснение вече мога да се доуточня.Грозно е да се правиш на тешкар вместо да седнеш да кажеш на момчето кое как защо и тн. за да си сложи дроселчето и да му е кеф :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто по принцип си приказвам съркастично. Не съм имал намерение да ти се правя на тишкар :dry:;) Вакумите дето излизат от тоя колектор по спомен бяха всичките м/у 2 и 3 цилиндър. Аз на момчето му обясних доста подробно какво да направи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...