Jump to content
K1r1L

Автмобил със Stock съеднител срещу керамичен

Recommended Posts

Интересно ми е следното:ИМАМе примерно ! две еднакви коли едната със заводски съединител другата със керамичен.Какво би се случило ако те се сгонят на отсечка 1/4 mile или на 1 км коя би победила ?! или съеднителя няма никакво значение.(навсякъде в рекламите пише.. за керамичните прибавя ускорени и други подобни) Реклами ама...

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересено сравнение, но защо да има разлика в ускорението!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ще дам пример :2те коли са правили различни гонки и след 5 6 старта се срещат една с друга,съединителите вече са вдигнали доста температура от гонките ,тръгват и едната със сток съединителя преплъзва няколко оборота /това е почти невъзможно да се усети от шофцора/ но другата с керамиката няма да преплъзне и тез няколко оборота на всяка скорост ти дава няква единица преднина ;) НО ако няама преплъзване което е много малко вероятно и 2те ще са си еднакви :P Но просто няма как да неизтърве някой оборот съединителя ,на всяка една машина изтърва като се гони .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вариант 2: същите две коли, на същата гонка ... керамичния не превърта и за това колата започва да изпушва гумите - шофера трябва или да върне или да чака - губи гонката ... :lol:вриант 3: и двете коли са по 400 коня на сток съединител ... нататъка няма да пиша :)а сега по темата: керамиката може да е по-добра като инерчен момент, защото нормално има нужда от по-малко материал за същото съпротивление и издържливост и в тоя смисъл може да помогне за по-добри времена на 400м ... но за кола близко до сток според мен е излишна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...