Jump to content
Guest BlackSun

Tампон на заден носач за Сивик

Recommended Posts

Guest BlackSun

Интересуват ме подробностите по смяната на голямият тампон на задния носач, този който се намира малко пред гумата!Колата е Сивик 97.Ако някой е сменял да ми каже реда по който протича операцията, че аз сам ще го правя но до сега не съм сменял такъв тампон!!Благодарство....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

сваля се цялото окачване и се избива на преса а новия се набива пак на преса и съм почти сигурен, че ша треа да смениш и малките тампончета по окачването - така и така сваляш , поне на един път :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gax
Отговорено (Редактирано)

Вдигаш я, най-добре на подемник (трябва да е много стабилна), освобождаваш носача от болтовете, не помня амортисьора дали също не го освобождаваш, но носача трябва да увисне почти свободно. После с голям чук избиваш стария тампон(затова трябва да е много стабилна колата, да не изпусне крик и подпора, че лошо - иначе тампона излиза много лесно с 5-6 удара). Набиваш после новия-пак е лесно. Завиваш всички болтове и отиваш на реглаж. :offtopic: Не е сложно. Успех!Моето окачване не го свалиха. Всичко си беше на колата - само носача увисна така,че да може да го избият с чука. Но си беше на подемник ...

Редактирано от gax

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

ако го набиваш на място, рискуваш да избягаш от определените градуси спрямо захвашането към купето на които се набива в носача и след 10 х. км. пак ша сменяш :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gax

Е нали затова после се ходи на стенд. На сивик и задницата се регулира ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BlackSun

Добре да ако другите (малките)тампопни са ок,защо да ги сменям и тях?Иначе благодаря за напътствията...По подобен начин си го представях ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest THE BEAST

ако ще сменяш сменяи и двата не само единия аз ги смених и возията се промени доста :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest YoLan

Тъй и тъй е разглобена, сменяй всичко.И да не забравиш стенда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...