Jump to content
B E X 3 M

Проблеми с КАТ

Recommended Posts

колеги искам да ви попитам какви могат да бъдат последствиата ако ме хванат катадшжиите че колата е бяла а в талона пище сива.дали могат да ме спрат от движение???и ако да колко ще ми е акта,дали ще мога да си продължа пътч към морето или ще ме качат на пътна помощ обратно за моя сметка.мерси много

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да те спрат от движение ще можеш да продължиш, лепят ти един стикер с който ще можеш да се движиш известно време!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да те качат на пътна помощ,но ако докато се разхождаш по морето,може да те спрат пак и да ти съставят нов акт,че управляваш спряно от движение МПС,а там май имаше лишаване,освен паричната глоба.Тоя стикер ти дава право да се предвижиш от мястото на спиране от движение до вкъщи или до КАТ,където си регистрирал колата,а не да си шариш навсякъде....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е смисъла на стикера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а да знаете колко пара ще е акта.да знам дали си заслужава да рискувам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ще е над 50лв така че по добре си смени талона. :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:dunno: смяната на талоните е 28 лв ........просто не си заслужава да си разваляш почивката за тея пари :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пререгистрацията в кат става за 20мин и струва 15на лева

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 седмици ми се наложи да направя това упражнение в КАТ - струва 22 лв и ми отне 2 часа. Да не забравиш да си носиш полицата на гражданската отговорност! Според Закона за движение по пътищата това може да те сполети, ако попаднеш на недоброжелателен пазител на реда:Чл. 175. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв. водач, който:1. управлява моторно превозно средство, което не е регистрирано по надлежния ред или което е регистрирано, но е без табели с регистрационен номер или табелите с регистрационния номер не са поставени на определените за това места.В твоя случай може да се заядат, че не е регистрирано по надлежния ред, макар че аз бих поспорила по въпроса :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е че колата е на починал инвалид .намерих собственика и ми беще обещал да я прехвърлиме тая седмица само че той е на море и това ще стане чак на 1 август а аз неделя заминавам а не ми се пътува с рейс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така щом си така навързан и нямаш време ,ще те посъветвам следното ,тръгваш с колата бъди изряден ,но все пак ако те спрат почти съм сигурен че няма да забележат какво пише за цвят ,аз съм карал и са ме спирали със сивик купе черен а съм давал гражданска на прелюд бордо ,а ме спряха защото на завоя ми пищяха гумите а те след завоя ,даже неразбраха какво пише скараха ми се и тва беше.Та идеята ми е като те спрат си скриваш синия талон и казваш че си го забравил у вас,така те проверяват дали си редовен и като им кажат че не е отнет,може да ти пишат само фишче че не си носиш талончето ,преди 2г беше точно 10лв,сега вече незнам защото от тогава нямам книжка и незнам тукашните глоби.Че така няма да те спрат от движение и ще отнесеш само глоба за фишче,а ако решат да те спират кажи им ок ,ти после си тръгваш като пич махаш си лепката и вс.нужни документи пак са ти на линия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,при спиране от движение се отнема РЕГИСТРАЦИОННИЯ, а не КОНТРОЛНИЯ талон,така,че ако скрие синия талон,няма да му е от полза,няма да са му налице всичките документи....А иначе,за неносене на РЕГИСТРАЦИОННИЯ талон,глобата по чл.100 от ЗДВП е 10лв....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Само че като го спрат и няма регистрационен талон, ще направят проверка и ще видят, че собственикът е друг, ако няма и някакъв документ като пълномощно, може сериозно да се усъмнят да не е крадена колата, и наистина до го спрат от движение. Моят съвет е да не криеш талона, това ти е документа за собственост, къде си тръгнал на море без него, по закон няма нужда и от пълномощно да управляваш чужд автомобил (само фирмите са длъжни да правят такива), така че спазвай правилата и ако все пак те спрат, се надявай, че няма да забележат цвета в талона. Но ако забележат, кажи че току що собственикът я е пребоядисал и още не е успял да регистрира промяната на цвета в КАТ. Миналата седмица бях на море и има катаджии на всяка крачка.П.С. Днес видях как едни катаджии на Цариградско, след като са спрели някой, най-вероятно юридически компетентен, са отворили Закона за движение по пътищата и усилено четат! Едно такова приятно ми стана от гледката! :)

Редактирано от Jazzy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...