Jump to content
Guest BlackSun

Civic 1.6 vtec малко въпосче!

Recommended Posts

Guest BlackSun

Здравейте,от скоро покарах Сивика и чувам шум който прилича по - скоро на постоянно жужене (на метал) при запален мотори се променя според оборотите!!Помислих си да не е лагерчето на алтернатора ама се чува по скоро от към помпата на сервото за волана или под него незнам точно но мисля че се намира ролката за климата и водната помпа.Много ме дразни шума и звучи като на разсъхнало нещо но и с металически отенък!!Някой ако има идея да ме понасочи че още не съм я поразучил Хондичката и ще съм благодарен...поздрави..Ааа Хондата е 1.6i 16v Vtec.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Ходи някаде на реален сервиз колега.Виртуалния сервиз трудно може да помогне при мистериозни шумове.Ако пък решиш да изчакаш още,това което жужи ще си покаже,като се счупи напълно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BlackSun

Съгласен съм за сервиза,ама за хонда дайте препоръки че нямам доверие на разни майстори!! :worthy: Каде разбират от хонди в кой сервиз и веднага я карам там...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

и аз имам подобен проблем...като запала и дрънка на метал под мене ....тва стана след като минах през една скрита във вода дупка....предполагам е някоя скоба на гърнето...а дано...и успех с разрешаването на твоито жужене :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Провери си и течността за сервото на волана, сменял ли си я? Имаш ли изобщо?Наистина си за сервиз.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BlackSun

Ми има масло в казанчето, друг е въпроса на колко време е, понеже колата е от скоро, но не мисля че може да е от маслото на сервото, може да е от самото серво или от помпата за климата че много на сухо стърже!!!:worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MVM

Колега аз сьщо сьм с Honda Civic 1,6 VTEC D16Z6 мотор 125-те коня на мен преди 1 месец ми стьржеше подобно аз необращах внимание и в крайна сметка един гаден ден колата отказа и какво се оказа ,4е е => ДелкО ! Лагер4ето беше се разбило и ако навреме бях отворил делкото да сам минал с едно лагер4е , а сега от 20 дена 4акам пратено от Германия Делко ,защото в БГ неможах да си намеря ! Провери делкото .. да не да пострадаш като мен ! поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tinki

Съгласен съм за сервиза,ама за хонда дайте препоръки че нямам доверие на разни майстори!! :worthy: Каде разбират от хонди в кой сервиз и веднага я карам там...

<{POST_SNAPBACK}>

ако си от софия омбре е човека :punk:

кординатите му ги има във форума

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BlackSun

Да де ама стърженето се чува от към ролките на сервото и климата,а делкото е доста по наляво(ако си пред колата с лице към нея)!!!Нищо де аз така или иначе съм решил утре сутрин да провера сам като откача ремак по ремак докато шума спре и се разбере от коя ролка е!!!Въпроса е като се останови и ако е от някоя от ролките кво права тогава, самата ролка ли се сменя или има лагер в нея и той се сменя...? :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BlackSun

Ааа и още нещо:На ролката за климатика има ли някъде място което се смазва,че съм чел за някои коли че се гресират подобни неща???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

На шайбата на Климатика има електромагнит,под него има лагер,после си е самия компресор.Не го смазвай,ще приплъзва ел.магнита.ако е от компресора на Климатика,сваляш го и го носиш на ремонт,ако е хидравличната помпа същото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest greenwather

аз пък имам някакво странно потропване около шайбите и то само като е студена .някой знае ли от какво може да е ????????а като си карам и давам газ имам някакво странно виене което доста прилича на паразитен шум който колоните вкарват в купето ако кабелите на касетофона минават близо до токови такива. само дето и ако махна касетофона пак има същото виене ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BlackSun

Готово шума го открих!!!! :( Идваше от оптегателната шайба на ремъка(лагера)!!!Въпросът е дали мога да покарам малко така(без да се върти шайбата за климата) че съм махнал ремъка????Под малко имам впердвид за ден докато си купя такъв лагер..около 20км примерно???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Ако тоя ремък върти само Компресора на климатика и нищо друго можеш но ако върти и други агрегатчета не е желателно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BlackSun

Да де ясно е това :angry: Върти си само климатика, аз питам за него дали има нещо лошо, ама няма значение, защото днес карах другата кола а и си намерих от каде да си купя лагер и утре направо го сменям и съм готов :puke: Но благодаря всичко казано... поздрави...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BlackSun

А как е Акорд-а, че аз прди имах Акорд Аеродек 2.0EX 12v 122k.c. и много си я харесвах,как е TDI-то? :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Добре е,нямам оплаквания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivan_m

Колега, провери си и системата на климатика. При мен се чуваха някакви шумове и докато се усетя, на четвъртия ден след като купих колата, спря климатика. Оказа се, че освен проверка на количеството фреон в климатика, се добавя и специално масло. Иди на специализиран сервиз за климатици, за да ти видят тези неща, защото аз още съм без компресор, а лятото идва!Иначе ремъка можеш веднага да го свалиш, за да не върти напразно и да стане по-голяма беля. При мен рамъка върти и генератора, но като свалихме компресора, сложихме по-къс ремък, и така карам почти половин година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...