Jump to content
PETE_TONG

Странно претропване/виене ?

Recommended Posts

Преди време бях пуснал тема ,че нещо трака зад таблото,като си мислех а и всички симптоми бяха за реглаж на клапани. Такаааа...... регулирахме клапаните,сега пеят направо,обаче тракането спря за ден и отново почна да се чува. Тракането е едно такова монотонно и глухо ,наподобяващо метал-метал. Интересното е ,че при форсиране ,към 2600 оборота прави ткррррррр за 2,3 секунди и става резонансно,едвам почва да се чува. При работа на едно място ис прави тък,тък тък със оборотите на мотора. Наддавам ухо откъм капака на ремъка и сякаш оттам идва тракането и виенето,може ли да трака така водната помпа без да е протекла,защото течове под колата няма. ???? Помагайте,че направо ще ме побърка този натрапчив шум!!!! :P:P:P:P:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ЦРХ-са имаше подобен на куркане шум, като леко ромолене, когато загрее, смених водната помпа и се оправи, може и твоята да е тръгнала, не е необходимо да има теч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и на мен така ми тропаше като изфорсирам до към 3000обр и се оказаха биелни лагери не че те плаша обаче може да насочиш малко внимание и на тях за една проверка и по метода на отмятането на вариянти какво може да тропа в деиствителност ще стигнеш до истинския проблем :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

колега съмнява ме да са биелни лагери,защото откъм двигателя като отворя капака ромоленето го няма. Колата не е прегрявана никога,не е оставяна без масло(само Кастрол),не е тормозена постоянно по гонки или състезания. Общо взето колата ми е гледана и не вярвам да са лагери,по вероятна е теорията на колегата Блейн-Моно,да е водната помпа,защото не съм я сменял откакто съм я купил а знам ,че е като консуматив,заради задвижването и от ангренажа,също така трака най-вече като загреее до работна темп-а. Утре ще я кача на изтакада да отхвърлим вариант за шум от генерацията или разни други тропания. П.П.1 Колата я карах при един мой познат майстор да я чуе ,послухтя малко ,побара около мотора докато беше запален и ми каза ,че най-вероятно е тропане от генерацията или нещо е оставено хлавабо. Утре ще звънна на Катана да видим и той какво ще каже! :PП.П.2 Утре вечер ще пиша какво съм установил от прегледа на истакада,за да продължим отхвърлянето на варианти!

Редактирано от PETE_TONG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...