Jump to content
Ivu

Допустима разлика за диаметър на джанти+гуми?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Колеги,Искам да слагам нови джанти + гуми на Акорда, като базово модела върви с 205/55/15, но аз искам да си слагам 16ки. Та въпроса ми е като минавам на по-голям цолаж, гуми 205/55/16 в калкулатора на Боряна Груп ми излиза разлика в диаметъра от 25мм спрямо оригиналните и ми го дава в червено (уж над допустимото). Гумите, които съм харесал са на промоция (иначе бих си взел 205/50/16), но това би ли ми създало някакви проблеми, като опиране някъде и тн? Акорда е със спортно окачване, ако това е от някакво значение.

Редактирано от Ivu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвах същия калкулатор. Въпроса е, че ми дава разлика от 25мм, която я дава, че е над допустимите граници.Въпроса ми е дали наистина е толкова голям проблем, отколкото червения цвят на калкулатора изкарва :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем е до там, че скоростомера ти ще показва някаква стойност различна от реалната. Каква е грешката на скоростомера при 100км/ч, ти показва калкулатора който са ти дали. Други проблеми няма да имаш, стига всичко да ти се побира в калниците :cool: и при навиване на волана гумите не опират никъде...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те не са малко тея неща + това, че разходът на гориво ще се промени + амортизацията на окачването! Не напразно ги има тея калкулатори! Сещай се! :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...