Jump to content
rEsPeCtiVe

Странно Пукане от мотора!

Recommended Posts

Колеги вчера докато си карах и изведнъж се чу дзверско пукане откъм мотора и все едно някои ми натисна спирачката! Спрях и веднага я изгасих! Като отворих капака и се натъкнах на следното нещо - въздухопровода откъм кутията за въздушния филтър беше измъкнат! Закачих го и тръгнах нямах никакви проблеми! Възможно ли е нещо газ-та да прави проблем!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Гръмнала е....Ако нямаш кихалка си пусни тото че си минал тънко :rolleyes: Причината за гърмежа е лошо изгаряне на сместа.Виж си кабелите и смени свещите превантивно.а и ходи си я настрой,че съм виждал кутия на филтър като майска роза цъфнала ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли е това да е от свещ намокрена със масло! Имам гумичка на капака,която пропуска масло и влиза в леглото на свеща?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

От някъде е хвърлила искра.Смени направо и пръстените и си готов.Кабели знаеш как се проверяват,нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръстените имаш впредвид гумичките на капака ли? Само на едната свещ влиза масло...! А относно кабелите чакам да споделиш как става :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq
Отговорено (Редактирано)

Вечерта слизаш и палиш колата.Отвараш капака и гледаш дали светка от някъде.Ако си намериш и пулверизатор от някъде(пръскачка за вода,например старо шише от препарат за стъкла пълно с вода) и пръскаш няколко пъти.Ако не светка от никъде и не прекъсва значи няма ядове.Мойта от 4 години е в бг и си е с кабелите с които дойде.Пробата обаче я направи на бенз та да не гръмне:lol: п.п.Сподели после какво е станало

Редактирано от necentrovaniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е от кабелите или свещите е бедна сместа,или и пусни още газ или позапуши въздуховода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вечерта слизаш и палиш колата.Отвараш капака и гледаш дали светка от някъде.Ако си намериш и пулверизатор от някъде(пръскачка за вода,например старо шише от препарат за стъкла пълно с вода) и пръскаш няколко пъти.Ако не светка от никъде и не прекъсва значи няма ядове.Мойта от 4 години е в бг и си е с кабелите с които дойде.Пробата обаче я направи на бенз та да не гръмне!!! п.п.Сподели после какво е станало

Пробвах го и всичко си е наред,дори не се усетих и колата работеше на газ... проблема явно идва от някъде другаде,затова те питах възможно ли е да е от омаслена свещ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен газаджията който ми прави моята кола ми каза че при прекаленно "скопяване" с цел по-малак разход, става бедна сместа и се получава пукането. Опитай да отвартиш 1-2 оборота на да пуска повече газ и може да се оправи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

А може и да почне да гасне и да му иде на колегата да вземе от мазата варията :P В момента съм с нови мембрани и мога да напиша по центроване на газова докторация направо.Значи да ти обясня:На изпарителя има едно кранче което определя макс количество газ...Втория кран е с цел в тръбата да има налягане...Нещо неясно...При бенда смес ако отвори с 1-2 оборота крана и колата няма да се форси и ще почне да гасне-от опит го знам.А и от богата също гърми..Мойта днеска от бендост мина на авариен режим за момент ;) Тия бг мембрани са малко странни,пък и аз искам колата да върви,не като ти монтират газовата и втория кран затворен да не мое се форси и ти кажат"ела след 1000 км с нов въздушен филтър и ще я опрайме..Внимавайте със съветите....Колега,смени свещите ако не си ги скоро щом кабелите са наред и направо нов въздушен и ходи на настройка някъде.За 10 кинта утепахме сумати амортизация на клавиатурите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че си духовит нема спор... :) ма що глупости си написал....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Колега,спри да спамиш и да се заяждаш:D ако ми кажеш с какво помогна на колегата с поста си... ;) Ако ми обясниш кое са глупости точно...Ако имаш проблем с мен ела в перник ще се видим,ще изпием с по бира и ще полафим...Добре си дошъл. :D Ако искаш можем и спаринг да си направим ако ти е толко зор.Стига със спама-колега оправи ли колата?Мойта днеска ми писна да гасне и затворих за пореден път крана с 1/4 оборот и вече набира като икарус хармоника,но още 300 км и съм в живота от нещата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от както ми направи мизерията нищо не съм барал и колата си върви доста прилично! Самоче смених бензиностанцията от която зареждах(АВАНТИ - ОМВ),сега зареждам на Лукоил и този проблем го няма! А що се отнася до изпарителя там не искам да барам щото може да стане по голема беля! :) Утре евентуално ще сменя свещите... трябва да сваля и филтъра да видя в кво състояние е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми е кихала от кофти газ - тъкмо почиства въздушния филтър :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може и да почне да гасне и да му иде на колегата да вземе от мазата варията :lol: В момента съм с нови мембрани и мога да напиша по центроване на газова докторация направо.Значи да ти обясня:На изпарителя има едно кранче което определя макс количество газ...Втория кран е с цел в тръбата да има налягане...Нещо неясно...При бенда смес ако отвори с 1-2 оборота крана и колата няма да се форси и ще почне да гасне-от опит го знам.А и от богата също гърми..Мойта днеска от бендост мина на авариен режим за момент :lol: Тия бг мембрани са малко странни,пък и аз искам колата да върви,не като ти монтират газовата и втория кран затворен да не мое се форси и ти кажат"ела след 1000 км с нов въздушен филтър и ще я опрайме..Внимавайте със съветите....Колега,смени свещите ако не си ги скоро щом кабелите са наред и направо нов въздушен и ходи на настройка някъде.За 10 кинта утепахме сумати амортизация на клавиатурите :rolleyes:

ако накараш кола с богата смес на газ да грамне колкото бира можеш да изпиеш я имашпо темата клега провери си филтара,свещите и ако са наред и грамне пак ходи на газанализатор.кола гарми от бедна смес или от неизпрабни токове.другия вариант е да ти е сваршвала газта и от там да си я обеднил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Добре признавам си-невинен съм :rolleyes: Едно време,когато газовата ми беше гаранционна и гръмна ми казаха,че съм на богата смес и освен свещите ми намалиха и газта...Не вярвам на брц представителите да са ме излъгали,но се случва :P А това като му свършва не ми се вярва.Мойта като свършва съм я карал до степен да гасне като спра и не гърми.По скоро от пръстена който каза,че е за смяна да му е прехвърлила искра. :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...