Jump to content
reality

Проблем с Ел.стъкла и Централно

Recommended Posts

Здравйте колеги! От 1-2 седмици съм горд собственик на Хонда Сивик 1.4Is 3 врати,японка.Днеска сутринта когато отключих колата забелязах че ми се отключва само едната врата.А другата не.Явно е някакъв проблем с централното.Да,обаче като се качих в колата и тръгнах опитах да сваля стъклата обаче пак само едното.Дясното не иска да мръдне.Вечерта след работа отивам към колата отключвам и централното си работи,качвам се,паля натискам копчетата на ел.стъклата и двете си работят.Всичко беше добре и преди малко пак отказаха дясното ел.стъкло и централното закл.Ще съм много благодарен ако някой ми каже на какво се дължи това.Благодаря предварително!.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почисти си буксите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще пробвам и ще видя какво ще стане. Благодаря колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе знам, че темата е стара...но и аз имам същия проблем и не виждам смисъл да отварям нова тема Публикувано изображение.... И при мен беше така до онзи ден, когато отказа тотално дясното стъкло, лявото много трудно почна да се вдига...а централното си отказа и то Публикувано изображение Чистих буксите, дайте някакви насоки. Публикувано изображение Японски Сивик, 96-та, хеч...Публикувано изображение

Редактирано от Boyan Danielov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема най-вероятно е в буксата която свързва кабелите на купето с инсталацията на вратата.Кабелите от към купето са в маншон ,който се вижда като отвриш вратата.При мен кабелите в маншона се бяха скъсали от пиновете на буксата от постоянното отваряне и затваряне.Проблема се решава като се свали калника за да имаш достъп до буксата и да презапоиш кабелите.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз реших проблема с 2 моста от кабелите на варата през буксата и в купето. просто пиновете от влагата ги нямаше.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички Хонда маниаци.От десетина дни съм собственик на Сивик 8 генерация,базово изпълнение.Не мога да разбера дали страничните огледала трябва да му се прибират автоматично ,ръчно като ги прибирам няма проблем.Мотор дизел 140 коня,дърпа като изтребител ,твърдичка возия.На добър път това не се усеща

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема най-вероятно е в буксата която свързва кабелите на купето с инсталацията на вратата.Кабелите от към купето са в маншон ,който се вижда като отвриш вратата.При мен кабелите в маншона се бяха скъсали от пиновете на буксата от постоянното отваряне и затваряне.Проблема се решава като се свали калника за да имаш достъп до буксата и да презапоиш кабелите.

 

Наистина проблема се оказа от въпросната букса.. Кабелът на централното се беше прекъснал, та го хванах с лустер клема и се оправиПубликувано изображение. Беше се и извадил един кабел от пин, синьо и жълто, уж го оправих и него, но много трудно влиза обратно в буксата и ме съмнява, че прави контакт с вратата, защото прозореца не можах да оправя..Публикувано изображение Мисля да погледна и буксата на другата врата, защото мога да го вдигам от нея (от шофьорската не мога), но не мога да сваля стъклото от никъде...Публикувано изображение Ще погледна да не би и тук да е станала някоя мизерия..

Благодаря за помощта колеги! Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, това е единствената тема която открих за проблем с ел.стъклата. Дали можете да ударите едно рамо? За ХР-В става дума, но проблема ми изглежда генерален..

 

Значи предно ляво стъкло (шофьорското) прави засечки. Първо, не спира отварянето докато не се отвори напълно - като върна копчето нагоре да го спра, паузира само докато го държа, и като пусна пак си продължава надолу докато не слезе докрай. Не стига това, ами понякога не ще да се затвори след това (трябва да угася двигатела, да дам нов контакт и чак тогава тръгва). :shock: Не го прави винаги, но да речем в 50% от случаите, но е достатъчно да ме откаже да го ползвам в движение и сега отварям само далечния прозорец  :help: 

 

Някой нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...