Jump to content
Honda_Fena

Светна ми чека

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Колеги помагайтеТа колата от известно време започна да заглъхва на бензин,започна да ми мени оборотите и съответно да гаснее(срам и резил е по светофарите).Преди няколко дни реших да и видя дросела в какво състояние е ...всичко беше шест,но след като сложих кутията на филтъра и ми светна чека,в първият момент си помислих ,че е от датчика който е на кутията но не беше той.После си помислих че е датчика на дросела..откачих го и пак го закачих, чека пак не изгасна ,но при откачена букса мотора се укроти и си поддържаше нормалните обороти(този датчик каква роля играе)мъчих се да проверя ЦПУ за грешки ,но нещо не ми се получава.Забравих да поясня ,че откакто ми светна чека ,лапмичката "econo" ми светва докато дам контакт и толкова...

Редактирано от Honda_Fena

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЦПУ нямаш, това е друго...С изключване и включване на датчици чек лампата няма как да изгасне, без да ресетваш компа между изключ / включ. :) Датчика на дросела / ако това е правилното мислене / е TPS / Throttle position sensor /, който казва на "ЦПУ-то" какво е положението на дросела.Помъчи се още малко за проверката на грешките !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де ,как да проверя тези грешкип.п какво ли не я правих онази букса под жабката не премига тоя чек и не премига

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...