Jump to content
tsurko

Съвет относно завеждане на щети

Recommended Posts

Здравейте колеги,понеже съм много 'печен' шофьор за изминалата година си нанесох някои леки щети по колата, които сега смятам да оправя. Става дума за наистина дребни одрасквания от недопреценени ъгли и невидяни колчета.Имам бонус-каско към Булстрад, което ще рече, че съм платил по-малко и ако заведа щета ще ми удържат 80 лв (само първия път). И понеже не съм завеждал нищо друго до сега ми се струва, че изобщо няма смисъл да се занимавам със застрахователите, защото за тези неща надали ще ми платят кой знае колко и като си приспаднат 80-те лв ще остане някаква смешна сума, че да не й да се наложи да им плащам аз накрая:lol:.Та, бихте ли споделили какво мислите по въпроса? Струва ли си да ги завеждам тези щети?Ето и снимки:http://db.tt/X3W0Chhttp://db.tt/QVbcU0http://db.tt/MgXPbahttp://db.tt/uLBcDPИ така и така съм отворил тема имам тук таме ето такива следи:http://db.tt/U4kKzZНякои са от хвръкнали камъчета (предимно по предния капак) други (като тази на снимката) са с неизвестен произход. Това според вас може ли да се оправи само с пастиране?Предварително ви благодаря за помощта!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За боядисване на броня би трябвало да ти изплатят около 130лв (+-20лв).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това са 3 детайла предна задна броня и вежда ........такаче би трябвало да ти платят над 250 лв зависи оценката на колата каква е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,до миналата година и аз имах няколко щети по разни паркинги и камъчета по пътя, и аз бях към Булстрад, и аз бях по абсолютно същят начин с "Бонус Каско", подадох три щети едновременно за пукнати два фара, одраскани предна и задна брони и заден ляв калник. Чудех се дали ще ми изплатят всичко, но все пак платиха, при положение обаче, че на мен щетите ми бяха малко по-сериозни. За всичко което ти изброих ми дадоха общо 500 лв. - 200 лв. за фаровете и 300 лв. за останалото (броните и калника), според мен е твърде вероятно да ти платят, но само след проверка ще се разбере.. :lol:Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, най-добре си прочети общите условия към полицата запознай се с това какъв е срокът за завеждане на претенция и основните изисквания на застрахователя (ако не си се интересувал досега), и си заяви щетите.Като съвет мога да ти кажа да не се доверяваш напълно на брокери, които ти предлагат да заведат щета вместо теб и така нататък, защото поне моя личен опит е ,че те нямат представа от изискванията на компанийте и резултатът може да е отказ.Също така виж до колко процента от застр.стойност плащат за събития настъпили на паркинг (без протокол) , и не завеждай всички детайли на една щета с обяснение примерно "днес я измих и ги видях".Опиши ги реално и изгодно за теб съобразно общите условия :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,...И така и така съм отворил тема имам тук таме ето такива следи:http://db.tt/U4kKzZНякои са от хвръкнали камъчета (предимно по предния капак) други (като тази на снимката) са с неизвестен произход. Това според вас може ли да се оправи само с пастиране?...

Колега, ако драскотината по вратата е от клони (храски, съчки) или от лед (замръзнал сняг) ще се оправи дори и с обикновенна полирпаста, но ако е от удар с доста по-твърдо тяло и просто липсва част от лаковото покритие (зависи от начина на обработката с паста) може да се получи обратния ефект - да се открои още повече надраното.А доколкото основното ти питане за каксото, колегите по-горе са по-наясно, но моето мнение е: проучи добре нещата и очаквай пе**раски истории от застрахователите, от сорта на непризнаване на щета, плащани на по-малко от 100% от пазарната стойност за отремонтирване (имало и амортизация) и още куп трикове и номера който ако ги знаех ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,много ви благодаря за съветите. По спомен трябва да заведа щетата до 3 дни след инцидента. Може би е най-разумно да ги опиша като 2 или 3 последователни инцидента от последните 2 дни за да е в реда на нещата. Предполагам не е добра идея да си признавам, че сам съм си причинил поразиите?Преди да посетя агентите ще прегледам пак подробно общите условия, че съм ги чел само след като подписах, а то не беше скоро. Чувал съм и аз за самоучастие при инцидент на паркинг - отнасяше се за Дженерали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш големи шансове,от Армеец за подобни драскотини взех около 250лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз моите щети ги писах като два, три последователни дни, но едната си я писах, като моя вина, че съм одрал бронята в бордюр, въпреки, че беше на паркинг, нито една от щетите не бе с протокол и всичките ги признаха, но от тази година до колкото си спомням Булстрад при завеждане на повече от 1 или 2 (не мога да се сетя точно) щети едновременно искат протокол от КАТ, при някои от другите фирми това го няма, наистина проучи въпроса малко повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,малък ъпдейт, в случай, че темата представлява интерес и за някой друг. Вчера си заведох щетите. Описах ги като 2 инцидента на паркинг - единия за предната броня и единия за задната броня и веждата. Дернатото, което е много ниско под бронята не съм го завеждал. До 10 дена трябва да ми преведат обезщетението по сметка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...